Latvijā
Izglītība

Ministrs atbalsta prasību pirmsskolas pedagogiem nodrošināt 620 eiro atalgojumu 3

Foto – Edijs Pālens/LETA

Izglītības ministrs Kārlis Šadurskis (V) atbalsta Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) prasību pašvaldībām nodrošināt pirmsskolas pedagogiem 620 eiro atalgojumu.

Kā  norādīja Šadurska padomnieks Mārtiņš Langrāts, Izglītības un zinātnes ministrija atbalsta sociālā dialoga veicināšanu starp ministriju un sociālajiem partneriem. Savukārt LIZDA lēmums lūgt pašvaldībām visiem pirmsskolas pedagogiem līdz ar jauno mācību gadu maksāt 620 eiro, neizmantojot iespēju maksāt 560 eiro lielu atalgojumu par likmi, ir atbalstāma, vēsta ministrs, tieši no kura vadītās ministrijas daudzi gaidīja minēto pielikumu.

Kā ziņots, LIZDA valde šodien vienojās lūgt pašvaldībām no 1.septembra nodrošināt visiem pirmsskolas pedagogiem 620 eiro atalgojumu.

Kā šodien pēc valdes sēdes sacīja LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga, LIZDA izsūtīs vēstules visām pašvaldībām, lūdzot rast iespēju no 2016.gada 1.septembra pirmsskolas pedagogiem maksāt 620 eiro, nevis 560 eiro atalgojumu.

LIZDA vēlas saņemt pašvaldību atbildes līdz 17.augustam. Pēc atbilžu saņemšanas LIZDA lems par turpmāko rīcību saistībā ar pedagogu atalgojuma reformu.

Saistītie raksti

Vanaga sacīja, ka LIZDA tāpat vērsīsies starptautiskajās organizācijās, jo, piemēram, arī OECD uzsver nepieciešamību nodrošināt vienlīdzīgu attieksmi izglītības darbinieku vidū.

Kā ziņots, Ministru kabinets pagājušajā nedēļā apstiprināja pedagogu atalgojuma jauno modeli, kurā iekļauta atruna par iespēju pašvaldībām, ja tām nav iespēju, pirmsskolas pedagogiem pārejas periodā maksāt 560 eiro lielu atalgojumu 620 eiro vietā.

LA.lv