Latvijā
Politika

Ministrs atsauc no atvaļinājuma Koļegovu11

Foto-LETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK) saistībā ar ogļu putēšanu AS “Ventspils Tirdzniecības ostas” akmeņogļu kraušanas un uzglabāšanas vietās pirmdien, 23.jūlijā, no atvaļinājuma izsauks Valsts vides dienesta (VDD) ģenerāldirektori Ingu Koļegovu.

Gerharda padomniece Santa Vaļuma aģentūrai LETA sacīja, ka, neraugoties uz “Ventspils Tirdzniecības ostai” izvirzītajām papildu prasībām, ministrs pirmdien no atvaļinājuma izsauks VVD ģenerāldirektori, lai rastu labāko risinājumu situācijai.

Tikmēr Ventspils mērs Aivars Lembergs (“Latvijai un Ventspilij”) sociālajā tīklā “Twitter” apgalvo, ka sarunās, kas notikušas “Ventspils Tirdzniecības ostas” telpās, neesot ielaists Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks, Ventspils brīvostas valdes loceklis Didzis Ošenieks (“Latvijai un Ventspilij”). Lembergs raksta, ka saistībā ar izveidojušos situāciju Gerhards esot solījis atsaukt no atvaļinājuma Koļegovu.

Kā ziņots, VVD šodien paziņoja, ka pēc tikšanās ar “Ventspils Tirdzniecības ostas” pārstāvjiem VVD uzņēmumam izvirzījis papildu prasības ikdienas saimniecisko darbību veikšanai.
VVD Ventspils reģionālā vides pārvalde (RVP) devusi uzņēmumam papildu rīkojumus ar mērķi nodrošināt, lai tā saimnieciskā darbība neradītu vides piesārņojumu un nepazeminātu apkārtējo iedzīvotāju dzīves kvalitāti. Līdz ar to turpmāk, veicot akmeņogļu grēdu mērījumus, tos vajadzēs dokumentēt. Uzņēmumam tieši pretim ogļu uzglabāšanas vietai jāizvieto viena monitoringa stacija, kā arī jāizveido video novērošanas sistēma ogļu izkraušanai un kuģu iekraušanas kontrolēšanai. Šie uzdevumi uzņēmumam jāizpilda līdz augusta vidum.

VVD Ventspils RVP un “Ventspils Tirdzniecības ostas” pārstāvji šodien kopīgi apsekoja uzņēmuma akmeņogļu kraušanas un uzglabāšanas vietas. Ostā bija iespējams pārliecināties, ka teritorijā esošās ogļu grēdas laista divas tehnikas vienības, nodrošinot efektīvu mitrināšanu.

Arī “Ventspils Tirdzniecības ostas” pārstāve Inese Ozoliņa aģentūrai LETA pauda, ka tikšanās ar VVD Ventspils RVP pārstāvjiem notika konstruktīvā gaisotnē, un tika meklēti risinājumi aktuālo vides jautājumu risināšanā.

Kā ziņots, Ventspilī šodien norisinājās pēc VVD Ventspils RVP iniciatīvas rīkota tikšanās ar “Ventspils tirdzniecības ostas” pārstāvjiem, lai apspriestu iespējamos risinājumus ogļu putēšanas ierobežošanai ostas teritorijā.

Pilsētas vadība vērsusies arī pie vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda (VL-TB/LNNK), norādot, ka VVD darbs un “Ventspils tirdzniecības ostas” darbības ir nepietiekamas, lai novērstu ogļu putēšanu, un pēc Blumberga teiktā, “ministrs solījis enerģiski iesaistīties šī jautājuma risināšanā.”

Tāpat dome pieprasa nodrošināt maksimālu sabiedrības informēšanu par pasākumiem ogļu putēšanas ierobežošanai konkrētā uzņēmuma teritorijā, kas vienīgais Ventspilī atklātā veidā pārkrauj akmeņogles, un piektdien, pēc paredzētās apspriedes organizēt publisku preses konferenci vai tikšanos ar pilsētas iedzīvotājiem, piedaloties VVD un uzņēmuma pārstāvjiem.

LA.lv