×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
20. jūlijs, 2018
Drukāt

Ministrs atsauc no atvaļinājuma Koļegovu (11)

Foto-LETAFoto-LETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK) saistībā ar ogļu putēšanu AS “Ventspils Tirdzniecības ostas” akmeņogļu kraušanas un uzglabāšanas vietās pirmdien, 23.jūlijā, no atvaļinājuma izsauks Valsts vides dienesta (VDD) ģenerāldirektori Ingu Koļegovu.

Gerharda padomniece Santa Vaļuma aģentūrai LETA sacīja, ka, neraugoties uz “Ventspils Tirdzniecības ostai” izvirzītajām papildu prasībām, ministrs pirmdien no atvaļinājuma izsauks VVD ģenerāldirektori, lai rastu labāko risinājumu situācijai.

Tikmēr Ventspils mērs Aivars Lembergs (“Latvijai un Ventspilij”) sociālajā tīklā “Twitter” apgalvo, ka sarunās, kas notikušas “Ventspils Tirdzniecības ostas” telpās, neesot ielaists Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks, Ventspils brīvostas valdes loceklis Didzis Ošenieks (“Latvijai un Ventspilij”). Lembergs raksta, ka saistībā ar izveidojušos situāciju Gerhards esot solījis atsaukt no atvaļinājuma Koļegovu.

Kā ziņots, VVD šodien paziņoja, ka pēc tikšanās ar “Ventspils Tirdzniecības ostas” pārstāvjiem VVD uzņēmumam izvirzījis papildu prasības ikdienas saimniecisko darbību veikšanai.
VVD Ventspils reģionālā vides pārvalde (RVP) devusi uzņēmumam papildu rīkojumus ar mērķi nodrošināt, lai tā saimnieciskā darbība neradītu vides piesārņojumu un nepazeminātu apkārtējo iedzīvotāju dzīves kvalitāti. Līdz ar to turpmāk, veicot akmeņogļu grēdu mērījumus, tos vajadzēs dokumentēt. Uzņēmumam tieši pretim ogļu uzglabāšanas vietai jāizvieto viena monitoringa stacija, kā arī jāizveido video novērošanas sistēma ogļu izkraušanai un kuģu iekraušanas kontrolēšanai. Šie uzdevumi uzņēmumam jāizpilda līdz augusta vidum.

VVD Ventspils RVP un “Ventspils Tirdzniecības ostas” pārstāvji šodien kopīgi apsekoja uzņēmuma akmeņogļu kraušanas un uzglabāšanas vietas. Ostā bija iespējams pārliecināties, ka teritorijā esošās ogļu grēdas laista divas tehnikas vienības, nodrošinot efektīvu mitrināšanu.

Arī “Ventspils Tirdzniecības ostas” pārstāve Inese Ozoliņa aģentūrai LETA pauda, ka tikšanās ar VVD Ventspils RVP pārstāvjiem notika konstruktīvā gaisotnē, un tika meklēti risinājumi aktuālo vides jautājumu risināšanā.

Kā ziņots, Ventspilī šodien norisinājās pēc VVD Ventspils RVP iniciatīvas rīkota tikšanās ar “Ventspils tirdzniecības ostas” pārstāvjiem, lai apspriestu iespējamos risinājumus ogļu putēšanas ierobežošanai ostas teritorijā.

Pilsētas vadība vērsusies arī pie vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda (VL-TB/LNNK), norādot, ka VVD darbs un “Ventspils tirdzniecības ostas” darbības ir nepietiekamas, lai novērstu ogļu putēšanu, un pēc Blumberga teiktā, “ministrs solījis enerģiski iesaistīties šī jautājuma risināšanā.”

Tāpat dome pieprasa nodrošināt maksimālu sabiedrības informēšanu par pasākumiem ogļu putēšanas ierobežošanai konkrētā uzņēmuma teritorijā, kas vienīgais Ventspilī atklātā veidā pārkrauj akmeņogles, un piektdien, pēc paredzētās apspriedes organizēt publisku preses konferenci vai tikšanos ar pilsētas iedzīvotājiem, piedaloties VVD un uzņēmuma pārstāvjiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. iegaju un paskatijos ka ventspils dome notiek visadas sedes ,man kauns palika to cilveku vieta kas tur piedalijas ,ka pret viniem izturas Lembergs pazemo uzdod visadus stulbus jautajumus ,uzblauj ,tad var saprast ka neviens nedrikst Lembim runat preti tikai vins nosaka ko drikst un ko ne.tada riebiga sajuta tu strada valsts iestade bet savas domas sedes izteikt nedriksti .jo nedo dievs ja venstpils karalim kautkas nepatiks var no tevis atbrivoties.

 2. Laikam ļoti “neaizstājama” persona šitā kolegova, ja pēc daudzajiem skandāliem vēl joprojām ir savā amatā. Ak piemirsu, valstī taču pie varas ir astoņkājis zzs!!!

 3. Kamēr oligarhi šeit būs pie varas tikmēr šādi korumpanti tiks iesēdināti svarīgos amatos. Balsotāji mostaties, domājiet par valsti nevis tukšiem solijumiem kuros saredzat personiskus labumus. Balsojiet par JAUNO PAAUDZI ! Paši ziniet kuri tie ir.

 4. Vai saadai personai vispaar ir vieta taadaa amataa?

 5. Kā finanšu noziegumos apsūdzēta persona var vadīt Valsts vides dienestu???????? Tāpēc jau tur korupcija sit augstu vilni, ka ar kukuļa palīdzību var sakārtot daudzas lietas. Laikam kaut kas atlec Gerhardam, ka viņš kā ministrs nesaskata nekādus riskus Koļegovas darbībās.

 6. Kad piederēja Lembergam, tad Ventspils domei viss bija kārtībā.Kā citam, tad -viss slikti. Fui, ventspilnieki, tas jums der, ja gadiem vēlējat par savu caru.

 7. Plūdu zonā dzīvojošie apdrošināšanu nesaņem.Šeit tāpat,ja ielīdi dzīvot ostas zonā,tad ko čīkstēt? Sanāk,ka ciemiņš sāk komandēt namatēvu.

 8. Tas, kas notiek ar tā saukto “Vides aizsardzību”, ir prātam neaptverams. Pilnīgs haoss un bezgalīga bezatbildība. Sen patriekt vajadzēja gan tādu ministru un dāmīti, kuru viņš aizstāv ar putam uz lūpām.

 9. Kad jau iepriekš paziņo, kā būs pārbaude, tad jau visu uz to laiku sataisa. Bet paskatieties ziemā, kādā krāsā ir sniegs Ventspilī!

 10. pārtraukt netīrās kravas ! Atbildēt

  Latvijai jākoncentrējas uz konteineru kravām (kā Igaunīja to dara), kas ir daudz ienesīgākas. Un pie velna ar Lembergu!

Draugiem Facebook Twitter Google+