Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Melānija, Imanta
Sestdiena, 19. augusts, 2017
18. jūlijs, 2016
Drukāt

Ministrs: DP vajadzīgi spēcīgi analītiķi, kas, visticamāk, strādā privātā sfērā (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Salīdzinot ar pagājušo gadu, šogad ir pieaudzis Drošības policijas (DP) darbinieku skaits, lai šī institūcija varētu sekmīgāk reaģēt uz dažādiem mūsdienu izaicinājumiem, intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” pirmdien sacīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (“Vienotība”).

Viņš uzsvēra, ka ir nepieciešams stiprināt DP kapacitāti, lai varētu novērst tādus apdraudējumus, kā, piemēram, terorakti.

“Mums ir vajadzīgi ļoti spējīgi un spēcīgi analītiķi. Tas nav ikdienas pasākums. Šādi cilvēki, visticamāk, strādā privātajā sfērā. Šos cilvēkus jau uzrunā un ar viņiem notiek darbs. Jautājums – vai mēs [finansiāli] spējam piedāvāt to pašu, ko piedāvā privātā sfēra,” teica Kozlovskis.

Ministrs arī norādīja, ka, salīdzinot ar aizvadīto gadu, šogad ir pieaudzis DP darbinieku skaits. “Arī darba apjoms palielinās,” tā ministrs.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Francijas kūrortpilsētā Nicā ceturtdienas vakarā cilvēku pūlī iebrauca kravas automašīna, nogalinot vismaz 84 cilvēkus un daudzus ievainojot, līdz tās vadītājs tika nošauts. Atbildību par teroraktu uzņēmies teroristiskais grupējums “Islāma valsts”.

Pēc teroraktiem DP izplatīja paziņojumu, ka tās rīcībā šobrīd nav informācijas, kas norādītu uz nepieciešamību mainīt terorisma draudu līmeni Latvijā. Tas joprojām saglabājas zems.
Vienlaikus DP uzsver, ka islāmistu teroristi turpina radīt pieaugošus draudus Eiropas kopējai drošībai, kas jau šobrīd tieši ietekmē drošības situāciju vairākās kontinenta valstīs, bet citās valstīs var nelabvēlīgi iespaidot terorisma draudu situāciju nākotnē.

Līdzīgi kā pēc citiem plaša mēroga terorisma incidentiem DP strādā pastiprinātā režīmā, veic regulāras konsultācijas un uztur intensīvus kontaktus ar ārvalstu partneru dienestiem, kā arī ar citām pretterorisma pasākumos iesaistītajām institūcijām Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. sliktus nevajag turēt, labie atnāks paši, kuram gribas kopā ar glupu, darīt 10 cil. darbu

Katrs pats sava darba stāža detektīvs (7)Pieprasot vecuma pensiju, laikus jāsavāc dokumenti par darba mūžu līdz 1996. gadam
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+