×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
19. oktobris, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Kā tas Belēvičs atkal ieberzies! (11)

Foto-LETAFoto-LETA

Veselības ministrs Guntis Belēvičs.

Beidzamajā laikā viss steidzamāk drukājamais attiecas uz veselības ministru Gunti Belēviču. Darbojas kā tāds dūmenis, kas izmet sodrējus, – viss, ko dara Belēvičs, ir greizi šķērss. Viņš ir sabiedrības izklaidētājs pret savu gribu. Te devies komandējumā uz Turkmenistānu ar savu biroja vadītāju, ko laikam taču bildinājis, te izrakstījis aplamas receptes par veselības aprūpes sistēmas uzlabošanu – un, starp citu, Straujumas kabinetā nobalsojis stingri “nē” papildu bēgļu uzņemšanai, tāpēc vien neveselīgs. Lūk, piemēram, no skapja iznācis ārlietu ministrs drīkst valkāt līdzi uz ārzemēm savu biroja vadītāju un citi Straujumas padotie arī, bet taisni Belēvičs, lai kaut dziļā Turkmenistānā ar dzīvesbiedreni noziedējis, allažiņ ieberzīsies grūti paskaidrojamās nepatikšanās. Itin kā viņš nedarīs nekā neatļauta, tomēr cilvēki ar mēslu metamām dakšām ir klāt.

Kā tad politiķi paņem ministra vagu? Papriekšu cilvēka vaigā parādās liels gaišums, kad viņš nonāk ministra krēslā. Tas ir darbošanās prieks – padodiet viņam tik lāpstu, grābekli (un šmeiseri), un viņš sakārtos sistēmu, lai vai tā būtu veselības, tieslietu vai kultūras. Tādējādi uzskrūvēts valsts darbinieks ņemas (piemēram, novāc neatliekamās palīdzības auto īres pārliecīgas dārdzības slogu valsts budžetā), kamēr itin drīz satiekas ar efektīgu pretestību. Ē, kā tad vecs medikamentu tirgotājs nelobēs savu nozari? Vai – ziniet, “Vienotībai” nepatīk, kā Belēvičs darbojas. Vai arī – kur gan tāds veselības ministrs, gandrīz kā dzejnieks.

Kas attiecas uz “Vienotību” viņiem vajadzētu pārlūkot pašiem savu ministru kvalitātes. Piemēram, ja iekšlietu ministrs Kozlovskis, skaidri nostājies “Saskaņas” pusē, nodara mums starptautiski kaunu Ukrainas neatkarības cīnītāju priekšā, tad “Vienotībai” vajadzētu skaitīt pātarus savā baznīcā, nevis līst svešā. Pateikšu skarbi vairāk – daļa no ministriem ir vienkārši lupatas, kas neuzņemsies it nekādu atbildību. Protams, šiem puišiem ir nepieciešama uzmanība. Viņi varētu ilgstoši neēst, lai tiktu pie filmēšanās televīzijā, bet tai pašā laikā visas politiskās blablabla runas ir bez darbu seguma. Nevainosim Laimdotas kundzi, omīti, kad daudzi cilvēki vērtē, ka valstī ieviesies lielā mērā bardaks un pietrūkst stingrākas rokas. Viņas kabinetā nosūtītie politiķi paši ir zīdāmi ministri, kas skaitās pieauguši cilvēki un īsās bikses vairs nevalkā.

Okei, dragāsim ar lielgabalu lodēm pa Belēviču, kurš rīkojas pret pieņemtiem normatīviem un ētiskas uzvedības ABC. Tas ir vīrs pa rokai, jo nav akurāt bezdarbīgs, pie tam runīgs. Nu un, ka ir ministri – nozares kapteiņi nulles! Viņi klusi un draudzīgi darbojas priekš tautas kā folksvāgeni bez kaitīgas izplūdes gāzes emisijas. Viņi nepasper soli ne pa labi, ne pa kreisi ārpus partijas čučhē mācības ietvariem. Čučhē mācība ministriem māca – nekad nerunā bez pī–er speciālistu, politiķu zīmolvežu padoma. Nekad nesaki to, ko domā, runāšana sudrabs, klusēšana zelts. Krāmējiet vien pa galvu Belēvičam. Dodiet, ka zvaigznītes šķīst no paura! Tas būs par atgādināšanu citiem ministriem – nekad neaizej no uguns drošā sabiedrisko attiecību meistardziedoņu aplenkuma, maksā, lai tevi nesasmērē, un būsi tīri ciešams vecis. Nekādas vētras tev neskries pāri un neapskādēs.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Šodien dienaskārtība divi jautājumi – bēģļi un pederastija, ko ceļ gaismā, ar ko tracina tautu un pa to laiku no jauna un no jauna apcērp tautu visās jomās, taisa tautai jaunas klizmas sociālajā drošībā utt.

 2. Vienotībiņai mepatīk, ka kāds aktīvi dara, rīkojas un cenšas ieviest kārtību. Bet Vienotībiņa tos visus jau ir nomelnojusi, nu tā, it kā netieši. Tā tika nodzīts zemē izcilais valstsvīrs Valdis Zatlers. Ķīlis sāka aizskart Izglītības mafiju – padzina kā peramo bērnu, Jānis Bordāns uzsāka ieviest kārtību tiesu sistēmā un Maksātnespējas administrācijā – dabūja ar slotu pa pak … ļu, tā Cirču noēda, tā apēda Rībenu un daudzus citus. Pazuda Štokenbergs, Kristovskis, kuri pauda sociālas drošības idejas. Nost no ceļa, var ciest mafija.

 3. Cik reizes ministrs būtu jāsauc pie administratīvās atbildības, lai viņš zaudētu amatu?

 4. Izcili precīzs komentārs Atbildēt

  – „…Neviens nav skaitījis, cik cilvēku pirms laika aizgājuši pie debesu Tēva tikai tāpēc, ka reformu jūklī nav varējuši tikt pie daktera vai pie īstajām zālēm…Diemžēl, V.Krištopānam bija taisnība – Latvija ir muļķu zeme. Jo mēs izmirstot atkal un atkal iestājamies par bagātniekiem, par lielkapitāla partijām. Ideoloģija, skaļie patriotiskie saukļi mums ir dārgāki par mūsu pašu, mūsu bērnu, mūsu veco ļaužu veselību un dzīvību…Mēs sajūsmināmies par tēvzemiešu stingro stāju latvietības aizstāvībā gan šeit, gan Briselē. Un negribam zināt, ka tēvzemiešu veselības ministri, iztērējot Pasaules bankas kredīti miljonus, noreformēja mūsu medicīnu līdz klīniskai nāvei. Tagad oranžie uzsāk reformas reformu. Nu jau par mūsu naudu…Cik daudziem Latvijas ārstiem šī reforma salauzīs dzīvi? Cik daudziem Latvijas iedzīvotājiem reformu reforma atņems dzīvību? …Bet kungiem nav laika par to domāt. Patriotisku saukļu aizsegā viņi plēšas ap portfeļiem un amatiem, kuri viņu personīgai kabatai dod simtus tūkstošus latu un apziņu: cik labi dzīvot muļķu zemē – Latvijā”. No Māras Nizinskas raksta „Muļķu zemes slimnieka pārdomas” , Rēzeknes Vēstis

 5. Tā ir! Tikai ne jau Belēvičs ir vainīgs,ka slimokases Latvijā netika atjaunotas jau 2002.gadā-reizē ar Lietuvu un Igauniju! Arī pensijas 2009.gadā neapcirpa Belēvičs! Un ne jau Belēvičs iebilda pret valdības vēl šoruden solīto palielināto pensiju indeksāciju! Belēvičs nebija arī tas,kurš paaugstināja par 160 eiro deputātu algas un ieviesa vēl papildus Saeimas ģenerālsekretāra amatu! No Belēviča nav atkarīgs pat diferencētais neapliekamais minimums un samazināta PVN likme vismaz rupjmaizei!

 6. Ko ar šo rakstu gribēja pateikt? Dunduks medicīnā arī būs dunduks.

  • Belēviča kungs, man nav 85. euro par āsta vizīti un tikai lai viņš mani redzētu, bet ne vēl sākt ārstēt.
   Es ar 3. euro piemaksu pie pensijas nevaru pat aizbraukt līdz poliklīnokai.

 7. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Bet man šis onkulis patīk!
  Belēviča kungs šo medicīnas putru maisa pats un liek to darīt arī saviem padotajiem. Protams, varbūt, ka ne viss izdodas pirmajā piegājienā, taču vismaz ir kāda cerība, ka nākotnē noteikti būs savādāk un, iespējams, pat labāk. Tie ministri, kas guļ uz kaimiņtautā populārās krāsns, tā arī sev atvēlēto laiku nogulēs. Droši vien, ka ”vienotiem” tas nepatīk un šie ir apvienojušies kopējā rējienā un nomelnošanas dziesmā. Omīti neviens īpaši neņem galvā, Rudā joprojām soļo viņai un visiem pa priekšu ar ”pareizo” partitūru rokā.
  Arī par iespējamiem mīlas sakariem komandējumos nevajadzētu uztraukties, ja vien kundze pilda savus darba pienākumus, atbilstoši darba aprakstam. Papildus ”bonusi” nenāk par ļaunu nevienam, bet, ja šāda līdzi braukšana ir nelikumīga, kas kavē kancelejas vadītāju vai Omīti rīkoties, atbilstoši likumam?!

 8. Ķīli arī grauza kamēr nograuza.Viss turpinas.

 9. Ārpus personīgiem uzbrukumiem un ķengāšanās polītikā patlaban nekas nenotiek. Laikam drošāk nedarīt neko, pastāv liela drošība, ka neizdarīs neko aplamu. Runāts jau tiek, projektu netrūkst, šo te vajadzētu tā un to tā, bet neseko nekā taustāma (ar muti Rīgā, ar darbiem aizkrāsnē). Ilgi nav dzirdēts arī prezidents. Izbraucis?

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Vajag darbinieku!

Latvijas galvenais izaicinājums nodarbinātības jomā vairs nav bezdarbs, bet gan kvalificēta darbaspēka trūkums, ceturtdien konferences “Nodarbinātība Latvijā vakar, šodien un rīt” atklāšanā sacīja labklājības ministrs Jānis Reirs, ziņo LETA. Ministrs arī norādīja, ka darba tirgū ne mazāk svarīgas ir darbinieka vajadzības, tostarp finansiāls nodrošinājums, veselībai un drošībai atbilstoša vide, emocionāls gandarījums, kā arī izaugsmes iespējas.

Vai baidāties, ka sausais pavasaris ietekmēs jūsu dārza ražu?
Draugiem Facebook Twitter Google+