×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
26. augusts, 2013
Drukāt

Ministrs: Grieķijai, iespējams, vajadzēs vēl desmit miljardus eiro

LETA/AFPLETA/AFP

Grieķijai, iespējams, būs vajadzīgs vēl trešais starptautiskais aizdevums, tomēr jaunus taupības pasākumus tā nepieņems, svētdien sacīja Grieķijas finanšu ministrs Jannis Sturnars.

“Ja būs nepieciešamība pēc tālāka atbalsta Grieķijai, tas varētu būt aptuveni desmit miljardu eiro (septiņu miljardu latu) apjomā jeb krietni mazāks nekā iepriekšējās programmas,” sacīja ministrs.

Grieķija jau ir saņēmusi divus starptautiskos aizdevumus. Kopumā tie ir 240 miljardi eiro.

Jebkādi jauni starptautiskie aizdevumi būtu piešķirami “bez jaunu nosacījumu izvirzīšanas”, viņš sacīja, norādot, ka Grieķijai jau ir noteikta taupības pasākumu programma līdz 2016.gadam.

Šādi Sturnara izteikumi seko Vācijas finanšu ministra Volfganga Šeibles pagājušajā nedēļā paustajam viedoklim, ka Grieķijai būs nepieciešama jauna palīdzības programma pēc tam, kad pašreizējā, kas jau ir otrā, nākamgad noslēgsies.

Šeible gan noliedza, ka nākamajā palīdzības programmā atkal varētu tik norakstītas privāto kreditoru turētās Grieķijas parādsaistības, jo pieredze no iepriekšējās programmas nav bijusi pozitīva.

Arī Vācijas kanclere Angela Merkele svētdien izteicās, ka jauna Grieķijas parādsaistību norakstīšana negatīvi ietekmēšot stabilitāti eirozonā, kur pēc vairāku gadu bažām par vienotās valūtas nākotni lēnām sāk atgriezties investoru pārliecība.

“Es skaidri brīdinu pret parādsaistību norakstīšanu. Tā varētu izraisīt neskaidrības domino efektu, līdz ar to privāto investoru gatavība investēt eirozonā atkal nokrītas līdz nullei,” uzsvēra Merkele.

Merkela arī atgādināja, ka Grieķijas progress parādsaistību samazināšanā un strukturālo reformu īstenošanā tiks izvērtēts nākamgad saskaņā ar iepriekš plānoto.

“Līdz tam valstij joprojām ir daudz darāmā un tai jāturpina konsekventi īstenot reformas,” uzsvēra Merkele.

Viņa arī piebilda, ka eirozonā otrajā ceturksnī reģistrēta atgriešanās pie izaugsmes un “pozitīva attīstība” arī reģistrēta Grieķijā.

Kā vēstīts, Eiropas Komisijas, Eiropas Centrālās bankas un SVF pārstāvji septembrī ieradīsies Atēnās, lai izvērtētu valsts progresu reformu īstenošanā un lemtu par kārtējā aizdevuma maksājuma piešķiršanu Grieķijai.

SVF pagājušajā mēnesī lēsa, ka Grieķijai 2014. un 2015.gadā kopumā varētu būs nepieciešami aptuveni 11 miljardi eiro.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+