×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
28. maijs, 2014
Drukāt

Ministrs Dombrovskis: IZM pienākums ir ieviest obligātos eksāmenus ķīmijā un fizikā

Foto - LETAFoto - LETA

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pienākums ir pildīt Ministru kabineta lēmumu un ieviest obligātos centralizētos eksāmenus ķīmijā un fizikā. Šādu viedokli paziņojumā medijiem pauž iepriekšējais izglītības un zinātnes ministrs, pašreizējais ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis.

Viņš atgādina, ka šā gada janvārī valdībā izskatītas un atbalstītas IZM sagatavotās Izglītības attīstības pamatnostādnes 2014. – 2020. gadam. Akceptēts arī protokollēmums, ar kuru IZM uzdots precizēt pamatnostādņu projektu, paredzot, ka tiks noteikts izvēles centralizētais eksāmens fizikā vai ķīmijā.

“Izglītības un zinātnes ministrijas mēģinājumi izvairīties no jau pieņemtā Ministru kabineta lēmuma par obligātā izvēles centralizētā eksāmena ieviešanu ķīmijā un fizikā ir nevēlēšanās risināt valstiski nozīmīgus jautājumus (..) Jebkura ministra pienākums ir pildīt valdības lēmumus, izņēmums nav arī IZM,” uzskata ekonomikas ministrs Dombrovskis.

Viņaprāt, IZM ir klaji ignorējusi valdības lēmumu, Saeimai apstiprināšanai virzot pamatnostādnes, kas neatbilst Ministru kabineta janvāra sēdes protokollēmumam.

“Ministrija pamatnostādnēs, pretēji valdības lēmumam, nav ietvērusi nepārprotamu formulējumu, ka centralizētais eksāmens fizikā vai ķīmijā tiks noteikts, kā arī nav norādījusi eksāmenu ieviešanas gadu un veidu. Tā vietā ministrija paredzējusi tikai centralizēto eksāmenu fizikā vai ķīmijā pilotprojektus,” sašutumu pauž ekonomikas ministrs.

“Ministru kabineta lēmums par centralizēto eksāmenu ieviešanu ķīmijā un fizikā ir saskaņā ar valsts attīstības specializācijas jomām, starp kurām ir arī biomedicīna, biofarmācija, informācijas un komunikāciju tehnoloģijas, kas ir cieši saistītas ar šiem mācību priekšmetiem. Līdz ar to valsts interesēs ir mērķtiecīgi veicināt un stiprināt skolēnu zināšanas un interesi par dabas zinībām, ķīmiju un fiziku,” klāsta Dombrovskis.

Lai novērstu radušos situāciju, Dombrovskis aicinās koalīcijas partnerus vienoties par nepieciešamajiem grozījumiem IZM Izglītības attīstības pamatnostādnēs 2014. -2020. gadam un uzdot ministrijai tos iesniegt Ministru kabinetā un Saeimā apstiprināšanai.

Ministru kabineta lēmumu ieviest obligāto izvēles eksāmenu ķīmijā un fizikā atbalstīja arī nozares speciālisti – Latvijas Darba devēju konfederācija, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības uzņēmēju asociācija, Rīgas Tehniskā universitāte un citi, uzsver ekonomikas ministrs.

Jau ziņots, ka fizikas vai ķīmijas centralizētā eksāmena ieviešanu rosināja iepriekšējais izglītības ministrs Dombrovskis, un šis priekšlikums arī guva valdības atbalstu. Taču pašreizējā izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete (V) otrdien LNT raidījumā “900 sekundes” paziņoja, ka obligātā centralizētā eksāmena fizikā un ķīmijā vidusskolēniem nebūs.

“Manā darbības laikā šāds lēmums netiks pieņemts,” atbildot uz jautājumu, vai vidusskolēnus sagaida obligātie eksāmeni fizikā un ķīmijā, teica ministre. Druviete vienlaikus uzsvēra, ka darīšot visu, lai stiprinātu eksakto zinātņu jomu.

IZM iepriekšējā ministra vadībā bija plānojusi, ka jaunā ierobežotās izvēles eksāmena fizikā vai ķīmijā pilotēšana notiks 2015./2016.mācību gadā, savukārt 2016./2017.mācību gadā 12.klašu absolventiem jau būs jākārto jaunais eksāmens.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+