×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
17. janvāris, 2012
Drukāt

Ministrs: Latvijai ir jārēķinās ar jaunām ieslodzīto prasībām tiesās

Foto- LETAFoto- LETA

Kamēr nav uzlabota pašreizējo ieslodzījuma vietu infrastruktūra, Latvijai ir jārēķinās ar jaunām prasībām tiesās, – LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš (VL- TB/LNNK).

Jau ziņots, ka šodien Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) paziņos spriedumu lietā, kurā kāds Latvijas nepilsonis sūdzas par neatbilstošiem medicīnas pakalpojumiem ieslodzījuma vietā.

Bērziņš atturējās no komentāriem šajā lietā, “sagaidīsim spriedumu, tad arī vērtēsim”.

Latvijā ir atrunāti medicīniskās palīdzības kritēriji un iespēju robežās tā tiek sniegta, taču ir atšķirīga izpratne par minimālajiem standartiem, kas jānodrošina ieslodzītajiem. Ministrs norādīja, ka Ieslodzījuma vietu pārvalde iespēju robežās nodrošina medicīnisko aprūpi visiem ieslodzītajiem.

Kā ziņots, ar sūdzību ECT vērsās Viktors Krivošejs, kurš patlaban izcieš sodu Jelgavas cietumā par vairākiem nodarījumiem, tostarp slepkavību un laupīšanu. 1974.gadā dzimušajam vīrietim diagnosticēta iedzimta galvas smadzeņu cista, un viņš sūdzas, ka cietumā piemērotā medicīniskā palīdzība ir neatbilstoša, ka viņa veselības stāvoklis ieslodzījuma vietā ir pasliktinājies un ka, neskatoties uz veselības pasliktināšanos, viņu turpina turēt ieslodzījumā.

Savā sūdzībā Krivošejs atsaucas uz Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 3.pantu, ka nevienu nedrīkst spīdzināt vai cietsirdīgi vai pazemojoši ar viņu apieties vai sodīt, un 13 pantu par tiesībām uz efektīvu aizsardzības nodrošinājumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+