Latvijā
Izglītība

Ministrs: Neviena skolotāja algai nevajadzētu samazināties7

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis. Foto – LETA

Pēc atalgojuma reformas neviena pedagoga algai nevajadzētu samazināties, taču dažiem pieaugums būs ievērojami mazāks nekā citiem, šorīt Latvijas Radio atkārtoti sacīja izglītības ministrs Kārlis Šadurskis (“Vienotība”).

Savukārt intervijā LTV ministrs piebilda, ka arī Rīgā skolotāju algām nevajadzētu samazināties, jo kopējais valsts piešķirtās naudas apjoms palielināšoties par 4,8 miljoniem eiro, tāpēc algas nevarot samazināties. Ja Rīgā vēlas lielāku algu pieaugumu, ir jāveic skolu tīkla reorganizācija. Ceru, ka te nebūs jāiejaucas tiesībsargājošajām iestādēm, jo nauda, kas paredzēta pedagogu algām, ir izmantojamas tikai šiem mērķiem, Rīgu biedēja ministrs.

Taujāts, vai nākamgad strauji saruks skolu skaits, Šadurskis radio pauda viedokli, ka nākamgad tas vēl strauji nenotiks, bet ilgtermiņā tā varētu būt, jo pētījumi rāda, ka cilvēki turpinās plūst uz Rīgu un Pierīgu. Vienlaikus IZM palikšot pie principa, ka sākumskolām jābūt maksimāli tuvu bērnu dzīvesvietai.

Vēl viena problēma esot pašvaldību savstarpējo norēķinu regulējums, kura dēļ kaimiņu pašvaldības nav ieinteresētas sadarboties, lai kopīgi izveidotu lielākas skolas, jo tā pašvaldība, kas atsakās no skolas, paliek ievērojama zaudētāja. Ministrs ļāva noprast, ka varētu domāt par skolu tīkla pārņemšanu valsts kontrolē.

Šadurskis atkārtoti uzsvēra, ka nauda Latvijas izglītības sistēmā tiek izmantota neefektīvi.

Šodien spēkā stājas pedagogu atalgojuma reforma, nodrošinot minimālā atalgojuma par likmi kāpumu līdz 680 eiro.

Saistītie raksti

Pedagogu atalgojuma reformas izstrāde sākās 2014.gada pavasarī izglītības un zinātnes ministres Inas Druvietes laikā, kad uz sēdi sanāca pirmā pedagogu darba samaksas modeļa izstrādes darba grupa, iezīmējot plašu vēlmju, problēmu, kā arī nesaskaņu loku.

Pēc 12.Saeimas vēlēšanām nozares ministra krēslu ieņēma Mārīte Seile, kuras vadībā tika izstrādāts jauns pedagogu atalgojuma reformas modelis. Tomēr politiskā atbalsta trūkuma, kā arī sadarbības partneru neapmierinātības dēļ modeli tam paredzētajā periodā ieviest neizdevās.

LA.lv
LL
Lato Lapsa
Latvijā
Robežsardzes majors pieķerts, braucot reibumā
3 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Ko tu raudi, ģenerālprokuror?
3 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
1909. gada 19. septembrī. Restorāni bez ēdienkartēm latviešu valodā
10 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

EL
Egils Līcītis
Latvijā
Kāda sabiedrība, tādas pašvaldības. Saruna ar Andri Jaunsleini
9 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
Konkursā uz FKTK padomes priekšsēdētāja amatu izvēlēta “Citadeles” valdes locekle Purgaile
1 stunda
LA
LA.LV
Ekonomika
Tele2: Valsts pārmaksā par mobilo sakaru pakalpojumiem
12 minūtes
LE
LETA
Dabā
Nākamās nedēļas sākumā gaisa temperatūra noslīdēs vēl zemāk: pirmās prognozes
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Negaidīts atklājums, kā mazināt globālās sasilšanas problēmu
1 stunda