×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
7. jūlijs, 2014
Drukāt

Ministrs: Slovjansku pametošās kaujinieku kolonnas kodols iznīcināts

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Ukrainas bruņotie spēki neļāva prokrieviskajiem kaujiniekiem aizbēgt no Slovjanskas un teroristu kolonnas kodols tika iznīcināts, paziņoja Ukrainas aizsardzības ministrs Valērijs Geletejs.

Prokrievisko kaujinieku kolonnu, kuri atkāpās no Slovjanskas, neviens nav labprātīgi palaidis. Ukrainas karavīri iznīcinājuši kolonnas kodolu, sacīja Geletejs.

“Regulāri pienāca informācija, ka kaujinieki atkāpsies, bet tikai pēdējā mirklī uzzinājām, ka būs kolonna. Kad šo informāciju saņēmām, vienā no kontrolpunktiem izvietojām apakšvienību. Viņi sagaidīja separātistu kolonnu un bija gatavi cīņai. Ja dosieties no Slovjanskas uz Artemivsku, pa ceļam redzēsiet daudz smagās tehnikas un daudz nogalinātu separātistu,” viņš informēja.

Geletejs uzsvēra, ka kolonna bija ļoti gara un vienlaicīgi visu neitralizēt nebija viegli. Apvidus ļāva armijai paslēpties vairākās vietās. “Tas liecina par to, ka viņiem netika dota iespēja aizmukt. Es uzskatu, ka pats kolonnas kodols, kas ir vairāk nekā desmit smagā apbruņojuma vienības, ir neitralizēts,” piebilda Geletejs.

“Šobrīd prezidentam ir noteikta uzvaras stratēģija Donbasā. Ir vairāki soļi, no kuriem pirmais bija vienpusējā pamiera noteikšana. Nākamajā dienā pilnībā tika aktivizēts viss bruņojums – tanku divīzija, aviācija, desantnieki, specvienības. Šobrīd kareivis ir apģērbts, apauts, ar bruņu vesti, apbruņots un mēs zinām, ko darīt,” informēja aizsardzības ministrs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+