×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
12. septembris, 2016
Drukāt

Ministrs šodien tiekas ar Gaiziņkalna virsotnes īpašnieci (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Šodien plānota reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda tikšanās ar Gaiziņkalna īpašnieci Inesi Apeli, kura vēlas pasniegt Gaiziņkalnu Latvijas valstij kā dāvanu, lai detalizēti pārrunātu tālāko rīcību un meklētu vislabākos iespējamos risinājumus.

“Latvijas Avīze” 8. septembrī rakstīja, ka Gaiziņkalna īpašniece Inese Apele kopā ar brāļiem un māsu vēlas Latvijas tautai un valstij dāvināt Latvijas augstāko kalnu, taču šajā nodomā saskārusies ar pagaidām nepārvaramiem šķēršļiem. Madonas novada būvvalde liegusi no 44 ha plašā īpašuma nodalīt virsotni, jo tā esot pārāk maza. Lai varētu atšķirt no lielā īpašuma dāvināšanai paredzēto kalnu, kas atrodas dabas aizsargājamā parkā, tam esot jābūt ne mazākam par 10 ha. Apeles kundze vēlas dāvināt virsotni 0,7 ha platībā.

No sarunām ar dažādiem speciālistiem – valsts iestāžu darbiniekiem un advokātiem – kļūst skaidrs, ka tā būs politiska izšķiršanās: vai sākt birokrātisku riņķa danci, meklējot un piemērojot normatīvos aktus, vai arī veikt izņēmumu un dāvanu pieņemt.

Vairāk lasiet 12. septembra “Latvijas Avīzes” numurā vai e-izdevumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Mums gan interesanti likumi – pat dāvanai esot jābūt noteikta lieluma (10 ha) un tad vēl ministrs pētīs, vai valstij vērts to dāvanu vispār pieņemt… Kaut kāds idiotisms, lai ko tādu izdomātu! Kādreiz teica: “Dāvātam zirgam zobos neskatās”, bet šodien ne tikai skatās, bet vēl izvirza noteikumus! Laikam jau valsts grib, lai Gaiziņu nopirktu krievu miljonārs, kurš neatlaidīgi skatās tajā virzienā.

  2. PACERĒJIS DARĪT AR GAIZIŅU GERHARDS??? VAI VIŅŠ DOMĀ TO KĀ DĀVANU VALSTIJ VĒLĀK NOVIRZĪT KĀ “DĀVANU” TAM KRIEVU MILJONĀRAM??? SVEROS UZ PĒDĒJO DOMU, JO ZINĀM, KA VIŅŠ IR VIENS NO NA, KURŠ IEMINIS TACIŅU UZ KAIMIŅU VĒSTNIECĪBU… ŠIM CILVĒKAM NETICU NEVIENĀ VĀRDĀ! LIEKULIS PALIEK LIEKULIS! VAI APELES KUNDZE TIEŠĀM DOMĀ SAVU ĪPAŠUMU DĀVINĀT VALSTIJ???????
    Domāju, ka ar savu īpašumu viņa var darīt kā GRIB – DALĪT VAI NEDALĪT! Un ja nevar dalīt, tad neko!

    • Nu ko var kvankšķēt un kvankšķēt! Ja viņs netiktos, tad atkal te daži gaudotu, ka, redz, Latvijas valstij nerūp nacionālie svētumi…. Jums vienmēr glāze nevis puspilna, bet pustukša, nozēlojami tas ir.

  3. Divkosība – iepriekš Gerhards gribēja pārrakt Daugavu, bet tagad “uzmeties” par baigo dabas aizstāvi un kalna glābēju. Jācer, ka šamējais nebīdīs daudzus miljardus vērtu projektu par kosmiskā kuģa palaišanas stacijas būvniecību Gaiziņā – kā nekā no Gaiziņa līdz Marsam jālido vismazākais attālums!

  4. Vai Gerhards būs skaidrā?

Draugiem Facebook Twitter Google+