×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
5. jūnijs, 2012
Drukāt

Ministrs: Spāniju izglābt no bankrota ir tehniski neiespējami

montoro_kristobals

Parādos nonākušo Spāniju, kas ir ceturtā lielākā eiro zonas ekonomika, izglābt no bankrota ir tehniski neiespējami, otrdien atzina Spānijas budžeta ministrs Kristobals Montoro.

“Spāniju ir neiespējami izglābt tehniskā ziņā. Spānijai tas nav vajadzīgs. Spānijai vajag vairāk mehānismu, ka ļautu integrēties Eiropā,” ministrs sacīja radiostacijai “Onda Cero”.

Viņš nepaskaidroja, kāpēc glābšana būtu neiespējama, taču daudzi analītiķi bažījas, ka pašreizējo tā dēvēto eiro zonas glābšanas mehānismu resursi nebūtu pietiekami Spānijas glābšanai, ņemot vērā tās lielo ekonomikas apmēru.

Montoro arī teica, ka Spānijai ir jāpanāk līdzsvars savā budžetā, jāīsteno restrukturizācija banku sektorā un jāuzlabo situācija nodarbinātības jomā. “Mēs saprotam, ka mūsu nākotne ir Eiropā un eiro zonā,” uzsvēra Spānijas budžeta ministrs.

Jau zināmu laiku valda bažas, ka Madride būs spiesta prasīt ārēju palīdzību, lai atbalstītu savu parādos slīgstošo finanšu sistēmu. Grūtībās nonākusī banka “Bankia” vien ir lūgusi valstij 23,5 miljardus eiro (16,5 miljardus latu), lai sakārtotu savu bilanci, kurai ir plaša ekspozīcija uz 2008.gadā sabrukušo nekustamo īpašumu tirgu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+