×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
17. oktobris, 2012
Drukāt

Ministrs Sprūdžs grib būt Dāvids, kurš pieveicis Goliātu

Foto - LETAFoto - LETA

“Vai jums ir plāns, mister Fikss?” – tā savulaik ļoti populārajā pēc Žila Verna darba veidotajā multfilmā “80 dienās apkārt zemeslodei” sev bieži mēdza jautāt viens no varoņiem. Un tūlīt pat atbildēja: “Protams, man ir plāns!”

 

 

Lai arī parasti viņa plāni beidzās ar sakāvi, Fiksa kungam bija bagāta iztēle un viņš vienmēr mēģināja izdomāt ko jaunu. Varbūt tieši tas viņu pievīla, jo vislabākās bieži ir jau pārbaudītās receptes.

Pašvaldību vēlēšanas tuvojas, Reformu partijas reitings joprojām zems. Neskatoties, ka tās izvirzīto ministru darbības it kā nevarētu dēvēt par ļoti kuslām un nemanāmām, pagaidām ar to vien nepietiek. “Vai jums ir plāns, mister Sprūdž?” Protams, ir, turklāt kaut kas labi pārbaudīts. Ministrs, kura pārraudzībā atrodas diezgan plašs darba lauks, par galveno uzdevumu izvirzījis Ventspils mēra Aivara Lemberga atstādināšanu no amata. Pēc viņa aprēķiniem, varbūtība, ka tas notiks, ir “simts procenti”. Droši vien pēc Lemberga pārliecības viss ir tieši pretēji. Un tā nu nākamos mēnešus gaidāmas politiskas un juridiskas cīņas, kurā abi varoņi varēs grozīties mediju starmešu gaismā, nodrošinot viens otram bezmaksas reklāmu, bet viņu atbalstītāji varēs sašust vai uzgavilēt atkarībā no situācijas cīņas arēnā.

Panācis Lemberga atstādināšanu, Sprūdžs mierīgi varētu atkāpties no amata, jo nekas no tālākā viņam tik lielu publicitāti vairs nenodrošinās, toties politiskajā biogrāfijā varēs ierakstīt, ka tieši viņš bijis tas mazais Dāvids, kuram izdevies pievārēt vienu no Latvijas politikas lielākajiem Goliātiem.

Lembergu reizēm mēdz salīdzināt ar Itālijas bijušo premjeru Silvio Berluskoni. Protams, mērogi ir citi, un arī Berluskoni darbībā ļoti jūtams dienvidnieciskais temperaments, tomēr paralēles var saskatīt. Gan viens, gan otrs savā valstī ir politiski un ekonomiski ietekmīga figūra, kuram pietiek gan pretinieku, gan atbalstītāju. Abiem izvirzītas apsūdzības. Pērn Berluskoni pretiniekiem izdevās panākt, ka viņš atkāpjas no amata. Tomēr tagad atkal arvien biežāk dzirdami paziņojumi, ka viņam vajadzētu atgriezties politikā un valsts vadībā. Pats Berluskoni koķetē, ka ne īpaši to vēloties un viņu apmierinot pašreizējais premjers Mario Monti. Tomēr skaidrs, ka līdz ar amatu skandalozais politiķis nav zaudējis savu politisko potenciālu.

Vai, atstājot Ventspils mēra amatu, to zaudētu Lembergs? Skaidrs, ka ne. Vismaz tik ilgi, kamēr Ventspils politisko dzīvi kontrolē viņa vadītā partija, kura attiecīgi to nevarētu darīt bez vietējo iedzīvotāju atbalsta. Savukārt Sprūdža centieni ir ļoti izdevīgi, lai to pasniegtu kā mēģinājumu no augšas uzspiest ventspilniekiem citu valdīšanu. Kuram tad tas patiktu?

Daudz būtiskāks ir jautājums, kad beidzot tiks sagaidīts spriedums Lemberga prāvā? Vai šīs lietas izskatīšana nav pārlieku ieilgusi? Ja nu kaut kas tiešām var ietekmēt Lemberga politisko nākotni, tad tas ir tieši šis spriedums, nevis mistera Sprūdža plāns.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+