×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
5. septembris, 2012
Drukāt

Ministru kabinetā stāstīs par Ulmani

ulmanis_karlis5

Ar lekciju par Latvijas Pagaidu valdības vadītāju, Valsts un Ministru prezidentu Kārli Ulmani un viņa darbību rīt Ministru kabineta ēkā aizsāksies priekšlasījumu cikls, kuras mērķis ir izglītot sabiedrību un politiķus, stāstot tiem par pirmskara Latvijas Ministru prezidentiem.

 

Lekciju cikls iecerēts aptuveni divu gadu garumā un kopējais lekciju skaits varētu būt ap divdesmit, sarunā pavēstīja Ministru kabineta (MK) preses sekretāre Zanda Šadre. Viņa norādīja, ka sabiedrība atpazīst tikai labi ja pāris 20. – 30. gadu premjeru. Pagaidām gan nav skaidrs, ar kādu regularitāti priekšlasījumi tiks rīkoti. Mulsinoši ir tas, ka pirmā lektora gods stāstīt par Kārli Ulmani piešķirts Rīgas Stradiņa universitātes asociētajam profesoram Denisam Hanovam, kura kopā ar profesoru Valdi Tēraudkalnu sagatavotais darbs “Laiks, telpa, vadonis: autoritārisma kultūra Latvijā 1934 – 1940″ izsaucis ne viena vien ”Latvijas Avīzes” lasītāja sašutumu. Un sašutums ir pamatots, jo grāmatā Ulmanis nez kādēļ regulāri tiek pielīdzināts Staļinam… Tas profesora Hanova priekšlasījumu Ministra kabineta Zaļajā zālē liek gaidīt ar zināmām bažām. Šadre gan sola, ka turpmāk iepazīstināt ar agrāko valdību vadītāju biogrāfijām un nopelniem tikšot aicināti dažādi vēsturnieki. Nākamā lekcija plānota 25. oktobrī un tiks veltīta Marģeram Skujeniekam.

Lekciju par Ulmani, kuras ievadvārdus solījies teikt premjers Valdis Donmbrovskis, bagātinās Arvīda Krieva veidotā dokumentālā filma “Prezidenta laiks”, bet pasākumu vadīs un atsevišķus muzikālās drāmas “Vadonis” fragmentus atveidos Latvijas Nacionālā teātra aktieris Mārcis Maņjakovs. Pasākumā piedalīsies arī Kārļa Ulmaņa brāļa mazdēls, K.Ulmaņa piemiņas muzeja “Pikšas” saimnieks Gunārs Ulmanis, Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas direktors Jānis Ziņģītis, kā arī Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane. Ulmaņa 135.jubilejai veltītās lekcijas ietvaros tāpat notiks Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas audzēkņu veidoto mākslas darbu izstādes “Kārlis Ulmanis jaunā mākslinieka acīm” atklāšana. Izstāde līdz pat novembrim būs apskatāma MK ēkas pirmā un otrā stāva vestibilos.

Kā uzsver lekciju cikla rīkotāji Ministru kabinetā un Valsts kancelejā, pasākumā gaidīti visi interesenti. Tiem vienīgi jāpiesakās MK mājaslapā ”www.mk.gov.lv” sadaļā ”Aktuāli” vai zvanot pa MK bezmaksas info tālruni 80000120, jo vietu skaits ir ierobežots. Priekšlasījums 6. septembrī sāksies plkst. 10.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+