×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
4. aprīlis, 2012
Drukāt

Ministru kabinets atbalsta augsta līmeņa ierēdņu rotāciju

parmijas_leta

Līdzšinējais Finanšu ministrijas (FM) valsts sekretāres vietnieks Eiropas Savienības fondu apguves lietās Aleksandrs Antonovs ar 10. aprīli kļūs par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretāru.

 

Savukārt pašreizējais VARAM valsts sekretārs Guntis Puķītis tajā pašā laikā sāks pildīt Kultūras ministrijas (KM) valsts sekretāra pienākumus. No amata atstādinātā KM valsts sekretāre Solvita Zvidriņa kļūs par Valsts reģionālās attīstības aģentūras (VRAA) direktori.
Antonovs FM nostrādājis 12 gadus un lielāko dalu šā laika darbojies ES fondu departamentā. Tādēļ nereti ticis dēvēts par valsts galveno ierēdni ES fondu lietās. Kā viņa stiprās puses tiek minētas ilggadīga dažādu līmeņu vadītāja darba pieredze, zināšanas par struktūrfondu plānošanu un Kohēzijas politiku un citas prasmes.

“Šī būs interesanta iespēja paskatīties uz šiem jautājumiem no klienta puses, nevis administratora un naudas devēja puses,” pēc savas paaugstināšanas amatā teica Antonovs. Svarīgākais jaunajā amatā būšot nodrošināt, lai ministrija, kas atbild par četriem atšķirīgiem sektoriem, darbotos saliedēti. Tādēļ jaunajam valsts sekretāram nāksies arī risināt saimnieciskus jautājumus, jo pēc Reģionālās attīstības ministrijas pievienošanas VARAM atrodas vairākās ēkās. Neviena no pašreizējām ēkām neesot pietiekami liela, tādēļ tikšot meklēta kāda jauna māja.

Līdzšinējais VARAM valsts sekretārs Puķītis ir viens no pieredzējušākajiem ierēdņiem šajā amatā. Tieši Puķīša ievērojamā pieredze valsts pārvaldē un augstā profesionalitāte ministrijas vadīšanā valsts sekretāra amatā esot nepieciešama Kultūras ministrijai, lai sekmīgi realizētu valsts plānus šajā nozarē. Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende (NA) ziņu aģentūrā LETA pozitīvi vērtējusi Puķīša ilggadējo pieredzi valsts sekretāra amatā VARAM.

 

“Ierēdņu rotācija būtu jāpraktizē regulāri, jo tā ļauj augsta līmeņa darbinieku zināšanas izmantot tur, kur tās visvairāk nepieciešamas,” uzskata Jaunzeme-Grende.

 

Kultūras ministre no valsts sekretāra sagaida aktīvu un mērķtiecīgu rīcību trīs virzienos – ciešāku kultūrpolitikas sasaisti ar reģionālo attīstību, ministrijas struktūrvienību funkciju pilnveidošanu, ņemot vērā ministrijas prioritātes, kā arī kapacitātes un komandas darba stiprināšanu.

Kādreizējā KM valsts sekretāre Solvita Zvidriņa no amata tika atstādināta pagājušā gada 23. decembrī, jo ministrei Jaunzemei-Grendei radās aizdomas par viņas darbu Latvijas Nacionālās operas (LNO) uzraudzībā. Ierēdne uzskata, ka atstādināta nepamatoti, jo šaubīgie darījumi operā notikuši, kamēr viņa bijusi bērna kopšanas atvaļinājumā, tādēļ gatavojas to pārsūdzēt tiesā un iespējams vērsties pat Eiropas Cilvēktiesību tiesā. Šos plānus nemainīšot arī valdības lēmums apstiprināt viņu VRAA direktores amatā. “Lēmumu pieņēmu, nesaistot to ar notiekošo Kultūras ministrijā, jo jaunais amats sakrīt ar manu līdzšinējo pieredzi un ļaus profesionāli pilnveidoties,” teica Zvidriņa, vienlaikus paužot nožēlu, ka kultūras nozare “lēni bet konstanti grimst uz leju”, jo tai neesot politiskā atbalsta. VRAA tikusi kritizēta par to, ka savulaik tajā labos amatos iekārtoti Tautas partijas cilvēki. Taču jaunā direktore pagaidām neplānojot veikt nekādas tīrīšanas, jo vispirms esot jādod iespēja cilvēkiem sevi pierādīt.

Tuvākajā laikā ierēdņu rotācija varētu piemeklēt arī Labklājības ministriju, kur tikšot vērtēta augstāko amatpersonu atbilstība ministrijas definētajām prioritātēm (demogrāfija, sociālo pabalstu reforma un nodarbinātība) un Nacionālā attīstības plāna prioritātēm.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+