Kultūra
Kultūrpolitika

Ministru kabinets lems par jaunās Dziesmu un deju svētku padomes sastāvu0

Foto: Ieva Leiniša / LETA

Ministru kabinetā šodien tiks lemts par rīkojuma projektu, kas paredz apstiprināt nākamo Dziesmu un deju svētku padomes sastāvu, liecina Ministru kabineta darba kārtība.

Sagatavotajā rīkojuma projektā minēts, ka koru nozari padomē pārstāvēs diriģenti Mārtiņš Klišāns un Romāns Vanags, deju nozari pārstāvēs horeogrāfes Santa Laurinoviča un Zanda Mūrniece, savukārt orķestru nozari pārstāvēs aizvadīto svētku orķestru Goda virsdiriģents Jānis Puriņš.

Tāpat plānots, ka padomē strādās profesionālās mūzikas pārstāvis, komponists Jēkabs Jančevskis, tradicionālās kultūras nozares pārstāve, kultūras biedrības “Aprika” vadītāja Māra Mellēna, tautas lietišķās mākslas nozares pārstāve Ilze Rimicāne, tautas mūzikas nozares pārstāve Iveta Tauriņa, pašvaldību kultūras centru pārstāvis Toms Upners, kā arī nevalstisko organizāciju pārstāve Mārīte Puriņa un Pasaules Brīvo latviešu apvienības pārstāve Lilija Zobens.

Saskaņā ar likumu, Dziesmu un deju svētku padomē jāstrādā arī noteiktu valsts pārvaldes iestāžu amatpersonām, līdz ar ko, tās sastāvā plānots apstiprināt kultūras ministri Daci Melbārdi (VL-TB/LNNK), izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku (JKP), finanšu ministru Jāni Reiru (JV), Valsts prezidenta kancelejas pārstāvi Egitu Kazeku, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deleģēto pārstāvi Ingūnu Rībenu (VL-TB/LNNK), Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētāju Gintu Kaminski, Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāju Oļegu Burovu (GKR) un Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāri Baibu Moļņiku.

Dziesmu un deju svētku padome ir konsultatīva institūcija, kuras darbības mērķis ir sekmēt šo svētku procesa ilgtspēju un tradīcijas tālāknodošanu. Padomes uzdevumi ir noteikti Dziesmu un deju svētku likumā, bet tās darbību koordinē Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Saskaņā ar likumu, XXVII Vispārējie latviešu Dziesmu un XVII deju svētkiem jānotiek 2023.gadā

LA.lv
LE
LETA
Kultūra
Memoriālo muzeju apvienība rīko starptautisku konferenci “Viena personība – vairāki muzeji. Quo vadis?”
23 stundas
LE
LETA
Kultūra
Nacionālā kultūras centra prasībā pret “Biļešu paradīzi” uzņēmums iesniedzis mierizlīguma pieteikumu
1 diena
LA
LA.LV
Kultūra
Liepājā atklāta Andra Gaujas filmai “Nekas mūs neapturēs” veltīta fotoizstāde
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ĢK
Ģirts Kasparāns
Latvijā
Kā Ozolnieki nekļuva par ķīniešu galvaspilsētu, un par tiem, kas iesakņojās
4 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
Pļaviņš/Točs malači – puiši izcīna ceļazīmi uz Tokijas olimpiskajām spēlēm!
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Zināms, cik bargi sodīs par PSRS simbolikas izmantošanu 9.maijā
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Trampam pieprasa publiskot telefosarunas ierakstu ar Zelenski
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Latvijā ir ģimenes, kas nesatiekas pat svētkos: aptaujas dati
1 stunda