×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
14. maijs, 2015
Drukāt

Minskā atklās latviešu laikmetīgās mākslas izstādi

Foto: LETAFoto: LETA

Nākamnedēļ, 21. maijā, Baltkrievijas Laikmetīgās mākslas centrā Minskā tiks atklāta latviešu laikmetīgās mākslas izstāde “Mīlestība nekad nebeidzas”, kuras kuratore ir mākslas zinātniece Ieva Kalniņa, vēsta rīkotāji.

Izstādes ekspozīcijā būs apskatāmas foto reprodukcijas vairāk nekā divdesmit mākslinieku darbiem, to vidū Miķeļa Fišera, Ģirta Muižnieka un Jāņa Avotiņa gleznām, Katrīnas Neiburgas un Kristapa Ģelža instalācijām un citiem atzinību guvušiem laikmetīgās mākslas darbiem, kā arī Intas Rukas, Arņa Balčus un citu autoru fotogrāfijas. Izstāde norisinās Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē kultūras programmas ietvaros.

“Izstādes mērķis ir raksturot šī brīža Latvijas laikmetīgās mākslas aktuālo situāciju, uzmanību vēršot uz nelielu vēsturisku ekskursu kopš 1990. gada un sniedzot ieskatu šī brīža galvenajos mākslas virzienos Latvijā – reportāžmākslā, formālismā un neokonceptuālismā. Ekspozīcija ir veidota, ievērojot hronoloģisko principu,” izstādi komentē tās kuratore Ieva Kalniņa.

Izstādes nosaukums patapināts no Sarmītes Māliņas un Kristapa Kalna tāda paša nosaukuma 2008. gada darba, kas arī ir iekļauts šajā pārskata ekspozīcijā. Konkrēto darbu mākslinieki veidoja kā ironiski nostalģisku apceri par izbijušo, kur pagātnes banālie priekšmetiskie atribūti: guļamistabas priekšmeti un to detaļas tika pārvērsti par iespaidīgas minimālistiskas kompozīcijas daiļrunīgiem motīviem. Šo darbu ir iespējams traktēt kā laikmetīgu vanitas tēmas risinājumu. Tāpēc pāri visam tajā ir iekodēta dziļāka semantiska nozīme – laicīgās dzīves pārejamība mūžības priekšā, tātad vēršot uzmanību tam, uz ko tiecas ikviens patiess mākslas darbs. Uz šo interesi koncentrējusies arī speciāli Baltkrievijai veidotā latviešu laikmetīgās mākslas nesenās vēstures un šī brīža situācijas pārskata ekspozīcija,” ieceri raksturo Ieva Kalniņa.

Izstādē pārstāvēti Jānis Avotiņš, Arnis Balčus, Kristians Brekte, Evelīna Deičmane, Ivars Drulle, Andris Eglītis, Miķelis Fišers, Gints Gabrāns, Kristaps Ģelzis, Helēna Heinrihsone, Ginters Krumholcs, Kristīne Kursiša un Miks Mitrēvics, Imants Lancmanis, Sarmīte Māliņa un Kristaps Kalns, Ģirts Muižnieks, Katrīna Neiburga, mākslas birojs “Open”, apvienība “Orbīta”, Miervaldis Polis, RIXC, Inta Ruka, Krišs Salmanis, Guntars Sietiņš, Oļegs Tillbergs un Aija Zariņa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+