×
Mobilā versija
Brīdinājums +6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
24. decembris, 2014
Drukāt

Minskā atsākušās Ukrainas miera sarunas

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ukrainu MInskas sarunās pārstāvēja valsts bijušais prezidents Leonīds Kučma

Minskā trešdien atsākušās miera sarunas starp Ukrainas valdības sarunvedējiem un Ukrainas austrumus terorizējošo kaujinieku pārstāvjiem.

Baltkrievijas Ārlietu ministrija paziņoja, ka uz sarunām ieradies Krievijas sūtnis Ukrainā Mihails Zurabovs, Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) sūtne Heidi Tagliavini, bijušais Ukrainas prezidents Leonīds Kučma un kaujinieku pārstāvis Deniss Pušiļins, kurš uzdodas par “Doņeckas tautas republikas” līderi.

Ja sarunas norisināsies veiksmīgi, piektdien paredzēta vēl viena sarunu kārta, kurā tiks parakstīta vienošanās.

Septembrī Minskā Ukraina un promaskaviskie kaujinieki ar Krievijas starpniecību panāca vienošanās par pamieru, kas gan nav ievērota.

Krievija februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.
Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+