×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
30. marts, 2012
Drukāt

Minska: Eiropas Parlaments ir “tālu no realitātes”

runa

Eiropas Parlaments ir “tālu no realitātes”, paužot nosodījumu tā nule kā pieņemtajai rezolūcijai, kurā Eiropas Savienības vadībai izteikts aicinājums paplašināt sankcijas pret Minsku, sacīja Baltkrievijas Ārlietu ministrijas preses pārstāvis Andrejs Savinihs.

 

“Mēs redzam stereotipisku uzvedību, tālu no realitātes,” konstatēja amatpersona. “Skaļas deklarācijas nespēj aizstāt veselo saprātu, bet vienpusējs realitātes traktējums var konstruktīva dialoga algoritma meklēšanu tikai atlikt, bet ne atcelt.”

EP ceturtdien pieņemtajā rezolūcijā kritizēta situācijas pasliktināšanās Baltkrievijā “cilvēktiesību un pamatbrīvību jomā, dziļu demokrātisku un ekonomisku reformu trūkums”, kā arī “represijas pret režīma oponentiem”.

ES ārlietu ministri 23. martā Briselē vienojās par jaunām sankcijām pret Baltkrieviju. “Melnajā sarakstā” papildus tika iekļautas 12 personas un 29 uzņēmumi. Latvijas Darba devēju konfederācija paziņojusi, ka sankcijas pret Baltkrieviju neatbilst Latvijas tautsaimniecības interesēm un transporta un loģistikas uzņēmumiem ik gadu radīs vairāk nekā 20 miljonu latu zaudējumus. Vienlaikus izskanējis arī pretējs viedoklis, uzslavējot Latvijas diplomātu darbu, jo plānotās sankcijas netika pieņemtas tik plašā apmērā, kas būtu atstājis uz Latvijas ekonomiku daudz lielāku ietekmi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+