×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
20. augusts, 2014
Drukāt

Minskā gatavo Porošenko un Putina tikšanos

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Nākamnedēļ – 26. augustā – Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā muitas savienības valstu – Krievijas, Baltkrievijas un Kazahstānas – līderu sanāksmes ietvaros paredzēta Kremļa saimnieka Vladimira Putina un Ukrainas prezidenta Petro Porošenko tikšanās. Taču gan Ukrainas, gan Krievijas mediji skeptiski raugās uz iespēju, ka prezidentu tikšanās varētu kļūt par pagriezienu punktu, pēc kura tiktu izbeigta karadarbība Ukrainas austrumos.

Kaut gan ne Maskava, ne Kijeva šobrīd nav apstiprinājušas, ka Porošenko un Putina divpusējā tikšanās Minskas saietā notiks, Krievijas laikraksts “Kommersant” raksta, ka abu prezidentu saruna tiek gatavota. Krievijas izdevums arī norāda, ka Porošenko un Putina divpusējās tikšanās laikā situācija Ukrainas austrumos neizbēgami kļūs par galveno sarunu tēmu. “Putinam ir ieplānotas vairākas divpusējās tikšanās Minskā. Ja lēmums par sarunu ar Porošenko tiks pieņemts, Kremlis par to ziņos,” laikrakstam “Kommersant” apgalvoja Krievijas prezidenta preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs.

Ukrainas laikrakstam “Vesti” kāda vārdā neminēta Porošenko tuvu stāvoša amatpersona norādīja, ka “šobrīd nav atrasts problēmas risinājums, kas visus apmierinātu”. “Taču izvairīties no tikšanās nav jēgas. Bez sarunām mēs risinājumu vispār nekad neatradīsim,” sacīja Ukrainas prezidentam pietuvinātā amatpersona. Tikmēr Ukrainas prezidenta administrācijas vadītāja vietnieks Valērijs Čalaijs paudis cerību, ka tikšanās Minskā varētu kļūt par “sākumu reālam sarunu procesam, lai noregulētu krīzi”.

Turklāt, kā raksta “Kommersant”, Porošenko un Putins atkārtoti varētu tikties septembra pirmajā pusē Parīzē. Uz tikšanos viņus un Vācijas kancleri plānojot aicināt Francijas prezidents Fransuā Olands.

Muitas savienības valstu līderu saietā piedalīsies arī Eiropas Savienības pārstāvji – bloka augstā pārstāve ārlietās un drošības politikas jautājumos Ketrīna Eštone, tirdzniecības komisārs Karels de Guhts un enerģētikas komisārs Ginters Etingers. Krievijas mediji ziņo, ka Maskavas un ES sarunās galvenokārt tiks apspriesti abu pušu tirdzniecības strīdi un sankciju karš, kā arī ES un Ukrainas parakstītais politiskās asociācijas un brīvās tirdzniecības līgums un Maskavas un Kijevas sarunas par gāzes piegādēm, kas šobrīd nonākušas strupceļā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+