×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
26. marts, 2014
Drukāt

Minskā stāstīs par Rīga 2014 programmu

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas vēstnieks Baltkrievijā MIhails Popkovs

Ceturtdien, 27. martā Latvijas vēstniecībā Baltkrievijā vēstnieks Mihails Popkovs atklās semināru Baltkrievijas tūrisma operatoriem un masu mediju pārstāvjiem, ziņo Ārlietu ministrija.

Šoreiz Latvijas vēstniecības rīkotais informatīvais seminārs, kuru apmeklēt pieteikušies vairāk nekā 60 dalībnieku, tiks veltīts 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētai Rīgai.

Nodibinājuma “Rīga 2014” mārketinga direktors Mārtiņš Drēģeris semināra dalībniekiem prezentēs Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumu programmu, aicinot interesentus iespējami drīz apmeklēt Latvijas galvaspilsētu, lai to izbaudītu klātienē.

Savukārt Latvijas vēstniecības Baltkrievijā Konsulārās nodaļas darbinieki tūrisma kompāniju pārstāvjus un žurnālistus iepazīstinās ar kārtību, kādā saņemamas vīzas kultūras pasākumu apmeklēšanai Rīgā, kā arī ar citām aktualitātēm Šengenas vīzu izsniegšanas jomā.

Latvijas vēstniecība Baltkrievijā šā gada laikā plāno vairākus publiskās diplomātijas un kultūras pasākumus Minskā, lai popularizētu iedzīvotāju vidū “Rīga 2014 – Eiropas kultūras galvaspilsēta” programmu un informētu par Latvijas apmeklēšanas iespējām.

Savukārt Vitebskas Apgabala novadpētniecības muzejā šonedēļ atklāta izstāde “Kas dzintaram vēl padomā?” Izstāde tapusi, lai popularizētu Rīgu kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētu, kā arī vienlaicīgi, izrādot vienu no spilgtākajiem Latvijas zinātnes atklājumiem inovāciju jomā. Rīgas Tehniskās universitātes pētnieces Ingas Ļašenko atklājuma – dzintara pavediena – izmantošanas potenciāls vēl šobrīd tiek tikai apzināts. Viena no tā izmantošanas jomām ir tekstilizstrādājumi, kuru paraugi Latvijas tekstilmākslinieces, pasaulē pazīstamās gobelēnistes Ivetas Vecenānes darbu formā apskatāmi šajā izstādē.

Izstādes atklāšanā tika īpaši uzsvērta dzintara vienojošā loma Latvijas un Vitebskas apgabala iedzīvotāju likteņos, jo tos saista senais Dzintara ceļš. Savukārt šodienas Vitebskas iedzīvotājus, tostarp tekstilmākslas nozares studentus, interesē izstādes piedāvātie jaunie tehnoloģiskie risinājumi un to izmantošana mākslas darbos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+