×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
8. jūnijs, 2017
Drukāt

Minstrijai uzdod vērtēt iespēju Latvijā ieviest PET pudeļu depozīta sistēmu (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Saeima ceturtdien, 8.jūnijā, nolēma uzdot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) vērtēt iespēju Latvijā ieviest PET pudeļu un citu dzērienu iepakojuma depozīta sistēmu, portāls LA.lv uzzināja Saeimā.

VARAM līdz nākamā gada 1.martam Saeimā jāiesniedz informatīvs ziņojums par iespēju veikt grozījumus attiecīgajos normatīvajos aktos, lai noteiktu PET pudeļu, stikla pudeļu un skārdeņu, kā arī cita veida iepakojuma depozītu sistēmas izveides principus.

Tāpat Saeima uzdeva informatīvajā ziņojumā iekļaut informāciju par sabiedrības, pašvaldību un atkritumu apsaimniekotāju izglītošanas pasākumiem atkritumu šķirošanas jomā, kā arī vērtēt citu Baltijas valstu pieredzi tukšā dzērienu iepakojuma apsaimniekošanas, tostarp depozīta sistēmas jomā.

Lēmuma projektu sagatavojusi Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija, ņemot vērā šī gada martā 10 594 Latvijas pilsoņu Saeimā iesniegto kolektīvo iesniegumu „Par iespēju saņemt atlīdzību par PET pudeļu un citu dzērienu iepakojumu nodošanu”.  

Kolektīvajā iesniegumā norādīts, ka gan Igaunijā un Lietuvā, gan arī daudzās citās Eiropas Savienības valstīs ir ieviesta dzērienu iepakojuma depozīta sistēma, kas dod iespēju iedzīvotājiem saņemt atlīdzību par izlietoto stikla vai PET pudeļu un skārdeņu nodošanu. Latvijā šādas sistēmas nav, un iniciatīvas autori, uzsverot, ka tas veicina apkārtējās vides piesārņošanu, aicina Saeimu lemt par depozīta sistēmas izveidošanu

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Pat ”aklais” ieraudzīs, ka foto pudeles ir godīgi aizkrūvētas ar vāciņiem; bet Latvijas ierēdņi to saskatīs ? Jau 25 gadus tādi ”akli”…
    Ko liecina pudeles ar vāciņiem – nu nav izmētātas un lietotāji godīgi nolikuši – pat gribētu nodot – tikai tas vides ministrs Vējonis savā laikā būtu kaut ko darījis pudeļu nodošanai….Ne toreiz, ne šodien – nesagaidīsiet? Laikam…

  2. normālā sabiedrībā normāli cilvēki paši šķiro savus atkritumus un izmet konteineros, nevis ved atpakaļ uz veikaliem un atdod pret naudu, ko paši pirms tam samaksājuši… bet laikam jau cilvēks ir tik tālu samaitājies, ka bez naudas iesaistes vairs nekas nenotiek… un cik šādam taras aprites procesam iztērē laika…? cik iesaldē naudas bezjēdzīgā taras cirkulācijā…? protams, cita lieta ir piena tiešās piegādes stikla tarā (uz apmaiņu), vai kādu produktu iegāde savā tarā… bet tas laikam mūsu pusē ir retums.

    • patiesībā ir tā Atbildēt

      Normālā sabiedrībā par šīm pudelēm saņem atpakaļ naudu, bet pie mums pats iedzīvotājs sašķiro ( bez maksas!) , bet apsaimniekotāji šīs sašķirotās pudeles nodod un pretī saņem naudu.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +19.0
Alūksne +16.6
Daugavpils +16.1
Saldus +17.1
Liepāja +16.4
Jelgava +18.5
Ventspils +15.5
Limbaži +16
Madona +14.0
Rēzekne +16.3
Draugiem Facebook Twitter Google+