×
Mobilā versija
Brīdinājums +26°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
22. novembris, 2016
Drukāt

Minūtes laikā rezervē neparasto monētu ar Rozentāla populāro gleznu (1)

Publicitātes attēlsPublicitātes attēls

Šodien aptuveni minūtes laikā rezervētas visas Latvijas Bankas monētu rezervēšanas sistēmā pieejamās jaunās piecu eiro kolekcijas monētas “Janis Rozentāls”, aģentūrai BNS pastāstīja centrālās bankas preses sekretārs Jānis Silakalns. Rezervācijai bija pieejami 300 monētu, kā arī bija noteikts rezervācijas limits – viena monēta.

Latvijas Banka trešdien, 23. novembrī, izlaiž unikālu kolekcijas 5 eiro sudraba kolekcijas monētu “Janis Rozentāls”a ar krāsainu populārās gleznas “Princese ar pērtiķi” attēlu, iepriekš LA.lv pastāstīja LB sabiedrisko attiecību speciālists Jānis Silakalns.

Monēta, kuras grafisko dizainu veidojusi Sandra Krastiņa, bet tās aversa plastisko veidojumu – Jānis Strupulis, ir veltījums Latvijas izcilā gleznotāja Jaņa Rozentāla (1866–1916) 150 gadu jubilejā.

Monēta “Janis Rozentāls” izgatavota Koninklijke Nederlandse Munt (Nīderlande). Monētas aversā attēlota imitēta četros laukos sadalīta gleznas aizmugure ar Jaņa Rozentāla paraksta faksimilu un Latvijas Nacionālā mākslas muzeja zīmogu, bet reversā – Jaņa Rozentāla gleznas “Princese ar pērtiķi” (1913) reprodukcija. Gleznā uz ornamentāla fona attēlota grezni tērpta jauna sieviete, kuras kreļļu virtenē ieķēries pērtiķītis.

Janis Rozentāls kļuva par 19. un 20. gs. mijas vispusīgāko lLatvijas Banka trešdien, 23. novembrī, izlaiž unikālu kolekcijas 5 eiro sudraba kolekcijas monētu “Janis Rozentāls”a ar krāsainu populārās gleznas “Princese ar pērtiķi” attēluatviešu mākslinieku. Šogad ar daudziem pasākumiem plaši tiek atzīmēta viņa 150 gadu jubileja, kas ierakstīta arī UNESCO svinamo dienu kalendārā, un īpašā dizainā, formā un izmērā veidotā sudraba kolekcijas monēta ir Latvijas Bankas veltījums šim nozīmīgajam notikumam.

Monētas cena Latvijas Bankas kasēs – 130 eiro, maksimālā tirāža – 7 000 eksemplāru.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

Draugiem Facebook Twitter Google+