“Mirbilla” cēlās kājās, Bilbao sasit CSKA 0

ULEB Eirolīgas ceturtdaļfinālā “Bilbao” komandai pēc diviem zaudējumiem Maskavā pret “CSKA” jāpaveic neiespējamā misija – jāuzvar trīs spēles pēc kārtas. Pirmajā spēlē savā laukumā to izdevās izdarīt – 94:81.

Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli”
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156

Pēc diviem pamatīgiem zaudējumiem Maskavā spāņu kluba trenera Foca Kacikara vārdi “man tagad ir skaidrs, kā šo pretinieku uzvarēt” šķita kā bravūra. Tomēr ar desmit tūkstošiem karstasinīgu un lielisku fanu atbalstu aiz muguras, ar milzīgu apņēmību un labu precizitāti sev piešautajos grozos Bilbao komanda par savu uzvaru nelika šaubīties ne mirkli un sērijā samazināja rezultātu līdz 1-2. Jānis Blūms uzvarētāju sastāvā spēlēja 20 minūtes un 23 sekundes, kas bija ceturtais lielākais spēles laiks komandā. Blūma rēķinā pieci punkti, precīzs vienīgais divpunktu metiens un viens no sešiem trejačiem.

“Es neredzēju laukumā komandu, bet gan tikai atsevišķas individualitātes. Mūsu lielākā problēma bija aizsardzība un nepareizi pieņemti lēmumi,” zaudētāju trenera Jona Kazlauska teiktais ir kā atgādinājums, ka šodienas ceturtajā spēlē laukumā būs kvalitātes ziņā pavisam cita “CSKA” komanda.

FIBA Eirolīgā sievietēm astoņu komandu finālturnīru Stambulā ar uzvaru sāka “Fenerbahce”, kas ar 74:58 pārspēja Itālijas čempiones “Famila Schio”. Uzvarētājām Zane Tamane 24 minūtēs guva deviņus punktus (7/3, 4/3) un izcīnīja desmit atlēkušās bumbas, Elīna Babkina zaudējusi Georda Dikeulaka uzticību un laukumā bija tikai vienu minūti. Zaudētājām Aija Brumermane divām minūtēs vienreiz neprecīzi meta pa grozu. Šo spēli tiesāja Juris Kokainis.

ULEB EIROLĪGAS CETURTDAĻFINĀLI

“Bilbao” – “CSKA” 94:81 (47:40, Vasiliadis 20; Krstičs 22). Serijā 1-2.

“Olympiakos” – “Montepaschi 75:55 (32:21, Hainss 15; Makalebs 15). Sērijā 2-1.

FIBA EIROLĪGAS SIEVIETĒM TOP-8 STAMBULĀ

A grupā “Fenerbahce” – “Famila Shio” 74:58, “Riva Ecopolis” – “Galatasaray” 75:68.

B grupā “Sparta&K” – “Wisla” 77:70, “Ros Casares” – “UGMK” 62:49.