×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
6. marts, 2014
Drukāt

Mireijas Matjē sveiciens sievietēm Rīgā


Mireija_Matje_3

Jau otro reizi Rīgā koncertēs franču mūzikas un kultūras ikona – leģendārā dziedātāja Mireija Matjē. Šoreiz šarmantās mākslinieces koncerts “Arēnā Rīga” notiks sievišķīgākajā no gada dienām – 8. martā, kad populārā estrādes dziedātāja uzstāsies īpaši sievietēm veltītā koncertā.

Slavenā franču dīva Rīgā viesojās 2010. gadā, kad pēc ilgāka pārtraukuma atsāka koncertdarbību, lai atzīmētu 45 gadu skatuves jubileju. Un “Arēna Rīga” pulcēja vairāk nekā četrus tūkstošus skatītāju – rādītājs, kas liecina, ka dziedātājas popularitāte, ko viņa bija iekarojusi vēl dzelzs priekškara laikos, nav zudusi.

Šā gada nogalē Matjē ar plašu koncertturneju dzimtajā Francijā sāks atzīmēt 50. skatuves jubileju, kas plašāk turpināsies arī 2015. gadā. Var teikt, ka skatuve arī bijusi un ir visa viņas dzīve. Viņai, šai tumšacainajai franču meitenei ar piesmakušo balsi, kas bija vecākā pēckara Francijā dzīvojošā 14 bērnu ģimenē un slavas augļus baudīja tikai pēc sūra, grūta darba mūzikas industrijā, – galu galā viņas dziedātās dziesmas karjeras sākumā francūžiem atgādināja Matjē leģendāro priekšteci Edīti Pjafu, taču vēlāk Matjē izdevās iekarot klausītāju sirdis visā plašajā pasaulē, liekot viņas ieguldījumu dzimtenē novērtēt ar augsto Francijas Goda leģiona ordeņa virsnieces godu.

Vērīgie mūzikas vēsturnieki lēš, ka Matjē savas karjeras laikā pārdevusi milzu skaitu albumu – ap 120 miljonu, ierakstījusi 1200 dziesmu vismaz 11 valodās. Amizanti, bet pērn nāca klajā viņas jaunākais albums “Wenn mein Lied deine Seele küsst”, ieskaņots vācu valodā, un guva atzinību tieši tajās Eiropas zemēs, kur runā vāciski. Iespējams, iepriekšējā Matjē viesošanās reizē Rīgā klausītājus starp viņas populārākajām franču dziesmām samulsināja krieviski dziedātās balādes, taču, jāatzīst, tās slavenā dziedātāja darīja ar sev vien piemītošu šarmu, kas, nav noslēpums, pēdējos gados krietni noslīpēts, bieži koncertējot Krievijā, vairākkārtīgi arī Sarkanajā laukumā, krievu militārā orķestra pavadībā. Tiesa, viņa vairākus koncertus Krievijā atcēlusi vietējās organizatoru kompānijas neprofesionalitātes dēļ.

Nelielā skandālā dziedātāja pavisam negribot iekūlās, pateicoties savam it kā paustajam nosodījumam krievu meiteņu grupai “Pussy Riot” un viņu skandalozajai akcijai Maskavas Kristus Pestītāja katedrālē. Matjē advokāts gan panāca tā atsaukumu, uzsverot, ka mediji apmelojuši dziedātāju, publicējot vien daļu no viņas viedokļa, kurā Matjē gan atzinusi, ka akcija baznīcā bijusi zaimošana, tomēr kā patiesa kristiete un sieviete viņa lūdz apžēlošanu trim meitenēm. Starp citu, M. Matjē atšķirībā no daudzām Rietumu populārās mūzika zvaigznēm nav, piemēram, sava publicitātes speciālista. Viņa ārkārtīgi rūpīgi slēpj savas privātās dzīves detaļas, kuras zina vien viņas tuvāko draugu loks, kā arī radinieki.

Spilgtākie M. Matjē karjeras dzīves liecinieki joprojām ir un paliek viņas dziesmas. Šajā viesošanās reizē Rīgā par “Aviņjonas dziedātājputnu” dēvētā leģenda, kura jūlijā svinēs 68. dzimšanas dienu, dāmas un viņu pavadoņus priecēs ar savu skaistāko dziesmu izlasi – starp tām gan “Ciao Bambino Sorry”, “Non Je Ne Regrette Rien”, “La Paloma Adieu”, “Der Pariser Tango” un “Santa Maria De La Mer”.

Varbūt noder


Koncerts 8. III 19.00 “Arēnā Rīga”.

Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv.

Cena: EUR 25 – 70.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+