×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
28. oktobris, 2013
Drukāt

Miris amerikāņu rokmūziķis Lū Rīds

LETA/AFPLETA/AFP

(FILES)Legendary musician Lou Reed listens to a question during a media conference at the Sydney Opera House in thisMay 28, 2010 file photo. US media outlets are reporting October 27, 2013 that Reed, whose band the Velvet Underground became one of the most influential in rock by fusing art and music in 1960s' New York has died at the age of 71. AFP PHOTO / Greg WOOD

71 gada vecumā miris leģendārais amerikāņu mūziķis un “Velvet Underground” līderis Lū Rīds, kurš tika uzskatīts par vienu no ietekmīgākajiem rokmūziķiem.

Kā pavēstīja Rīda literārais aģents, Rīds nomira no hroniskas aknu saslimšanas.

Rīds nekad nav slēpis savu aizraušanos ar dažādām apreibinošām vielām, kas iemūžināta arī vairākās viņa dziesmās, tostarp heroīnam veltītajā “Velvet Underground” himnā “Heroin”.

“Es lietoju narkotikas tikai tāpēc, ka 20.gadsimtā, tehnoloģiju laikmetā, dzīvojot pilsētā, ir jālieto noteiktas narkotikas, lai uzvestos normāli kā alu cilvēks, lai sevi paceltu vai notrulinātu. Lai būtu līdzsvarā, jālieto noteiktas narkotikas. Tās pat nerada kaifu, bet tikai padara tevi normālu,” reiz izteicās Rīds.

Kaut arī pēdējos gados mūziķis veiksmīgi pārvarēja savas atkarības, ilggadīgās uzdzīves, kā arī pārslimotā hepatīta sekas atstāja iespaidu uz Rīda veselību.

Šogad Rīds atcēla piecus koncertus un maijā viņam tika veikta aknu transplantācija, mūziķim lepni paziņojot, ka viņš ir “mūsdienu medicīnas triumfs”.

Tomēr viņa sieva, mūziķe un māksliniece Lorija Andersone, žurnālistiem atklāja, ka operācija veikta tādēļ, ka Rīds hroniskas aknu

mazspējas dēļ bijis tuvu nāvei.

“Velvet Underground” kļuva slavena ar mākslas un mūzikas sintēzi un par sadarbību ar Endiju Vorholu.

“Velvet Underground” nekad nav guvusi ievērojamus komerciālus panākumus, taču Rīda un Džona Keila vadītā grupa būtiski ietekmēja rokmūzikas scēnu tālākajās desmitgadēs.

20.gadsimta septiņdesmito, astoņdesmito un deviņdesmito gadu pankroka, glemroka un alternatīvā roka kustības būtiski ietekmējušās no Rīda, kura dziesmām savas versijas iedziedājuši neskaitāmi mūziķi, tostarp REM, Deivids Bovijs, “Nirvana”, Petija Smita un daudzi citi.

Kā reizi izteicās producents Braiens Īno, “”The Velvet Underground” pirmais albums tika pārdots tikai 10 000 eksemplāros, bet ikviens, kas to nopirka, nodibināja grupu”.

“Velvet Underground” 1996.gada tika iekļauta Rokenrola slavas zālē.

Pēc aiziešanas no grupas 1970.gadā Rīds divus gadus vēlāk izdeva pirmo solo albumu “Lou Reed”, taču labāk pazīstams ir tajā pašā gadā izdotais un Deivida Bovija producētais albums “Transformer”, kurā ir divas no viņa labāk zināmajām dziesmām “Perfect Day” un “Walk on the Wild Side”.

Kā solomākslinieks Rīds izdevis 20 studijas albumus, no kuriem pēdējais “Hudson River Wind Meditations” iznāca 2007.gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+