Pasaulē
Eiropa

Miris bijušais Aušvicas apsargs, kuru vaino 170 000 cilvēku slepkavībā 1

Aušvica. Foto no arhīva

95 gadus vecumā miris bijušais Aušvicas koncentrācijas nometnes apsargs Reinholds Hannings, kuram pagājušajā gadā tika piespriests piecu gadu cietumsods par līdzdalību vairāk nekā 170 000 cilvēku, lielākoties ebreju, slepkavībā.

Hannings, kurš kā brīvprātīgais 18 gadu vecumā iestājās nacistiskās Vācijas SS vienībās, piedalījās sistemātiskā 170 000 cilvēku slepkavošanā no 1943. līdz 1944.gadam, pagājušā gada jūnijā nosprieda Detmoldas pilsētas tiesa.

Hannings Aušvicā atradās laikā, kad tur tika ievesti 425 000 ebreju no Ungārijas, vairums no kuriem pēc tam tika nogalināti.

Pasaules Ebreju kongresa prezidents Ronalds Lauders pēc sprieduma pasludināšanas paziņoja, ka Hannings “saņēma, ko bija pelnījis”.

Saistītie raksti

Hannings “piedalījās vairāk nekā 170 000 cilvēku masu slepkavībā. Viņš bija daļa no nežēlīgas slepkavošanas mašīnas. Bez tāda veida cilvēku aktīvas līdzdalības Aušvica nebūtu iespējama”, norādīja Lauders.

Aušvica, kur tagad iekārtots muzejs un memoriāls, kļuvusi par simbolu nacistiskā režīma noziegumiem un Otrā pasaules kara šausmām. Tiek lēsts, ka šajā koncentrācijas nometnē tika noslepkavots 1,1 miljons ieslodzīto, no kuriem lielākā daļa bija ebreji.

LA.lv