Mobilā versija
Brīdinājums -0.6°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
5. oktobris, 2014
Drukāt

Miris bijušais Haiti diktators Žans Klods Divaljē

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

63 gadu vecumā sestdien, 4.oktobrī, miris bijušais Haiti diktators Žans Klods Divaljē.

Haiti Veselības ministrija paziņoja, ka eksprezidenta Divaljē nāves cēlonis bija sirdslēkme.

Žans Klods Divaljē  tika pasludināts par Haiti prezidentu uz mūžu 1971.gadā 19 gadu vecumā pēc sava tēva, iepriekšējā diktatora Fransuā   Divaljē  nāves un ieguva iesauku “Baby Doc”. Viņa bēdīgi slavenais tēvs, kurš pēc specialitātes bija mediķis, bija valdījis Haiti no 1957.gada un tika dēvēts par “Papa Doc”.

1986.gadā “Baby Doc” aizbēga no valsts tautas sacelšanās un ASV diplomātiska spiediena dēļ. Trimdas laiku viņš pārsvarā pavadīja Francijā, lai gan viņam netika piešķirts politisks patvērums.

2011.gadā Žans Klods Divaljē negaidīti atgriezās dzimtenē, kur viņam tik izvirzītas apsūdzības korupcijā, par valsts līdzekļu piesavināšanos un noziedzīgu biedrošanos, taču viņš netika apcietināts un dzīvoja villā galvaspilsētā Portoprensā. Tiesas prāva vēl nebija sākusies.

“Baby Doc” pretinieki Divaljē  pretinieki un cilvēktiesību organizācijas viņu vaino valsts naudas izlaupīšanā miljoniem eiro apmērā, spīdzināšanās un slepkavībās.

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģisĪsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+