Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Rodrigo, Rauls
Pirmdiena, 25. septembris, 2017
27. novembris, 2016
Drukāt

Miris “Degošā pilskalna” autors Laimonis Purs, par kura pēdējām dzīves gaitām nesen rakstījām

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Laimonis Purs

Nesen rakstījām par izcilā rakstnieka Laimoņa Pura smagajām dzīves pēdējām dienām un neveiksmīgu pašnāvības mēģinājumu. Pagājušajā nedēļā 95 gadus vecais sirmais kungs nogādāts pansionātā, kur naktī no sestdienas uz svētdienu, 27.novembri, nomira, pastāstīja viņa draugs Jānis Jerkins.

Kamēr rakstniekam bija rūgtums par to, ka Kultūras ministrija nav viņu atzinusi, piešķirot Mūža stipendiju, tikmēr lasītāji rakstu komentāros un sociālajos tīklos pateicās par viņa devumu literatūrā un sniegto iedvesmu – šeit var lasīt lasītāju labos vārdus.

Viens no zināmākajiem rakstnieka Laimoņa Pura darbiem ir vēsturiskā tetraloģija par zemgaļu cīņām pret vācu krustnešiem 13. gadsimtā: “Degošais pilskalns” (1962), “Krusts virs pilskalna” (1979), “Tālajos pilskalnos” (1981) un “Sūrābele pilskalnā”. Viens no pēdējiem darbiem ir “Aizejot atskaties: atmiņu atspulgs par noklusēto un viltniecisko”, kurai ne visas daļas iznākušas drukātas grāmatas formātā (kādam neesot izdevīgi uzzināt patiesību par mūslaiku varoņiem – darbs ir dokumentāls, teicis rakstnieks).

Jūtam līdzi ģimenei un draugiem.

Izvadīšana notiks 3. decembrī pulksten 12.00. Rīgas krematorijā.

Par otrā Baltijas jūras koru konkursa laureātu kļuvis koris no Īrijas (4)Par Otrā Starptautiskā Baltijas jūras koru konkursa 1. vietas un Grand Prix ieguvēju, saņemot īpašo Jūrmalas pilsētas kausu un 3500 eiro Latvijas Valsts Meži Lielo balvu, kļuva koris no Īrijas "New Dublin Voices".
Draugiem Facebook Twitter Google+