Mobilā versija
+23.2°C
Kristīne, Kristīna, Krista, Kristiāna, Kristiāns
Pirmdiena, 24. jūlijs, 2017
5. oktobris, 2015
Drukāt

Miris detektīva Valandera radītājs Hennings Mankells

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Zviedrijā 67 gadu vecumā miris kriminālromānu autors Hennings Mankells, kura radītais detektīva Kurta Valandera tēls ir iekarojis lasītāju sirdis visā pasaulē, pavēstīja izdevniecība “Leopard”.

Izdevniecības paziņojumā teikts, ka rakstnieks un teātra režisors miris Zviedrijas dienvidrietumu pilsētā Gēteborgā pirmdienas naktī pēc smagas cīņas ar vēzi.

Zviedrijā un Mozambikā dzīvojušā autora grāmatas visā pasaulē pārdotas vairāk nekā 40 miljonos eksemplāru.

2014. gada janvārī Mankells paziņoja, ka viņam ir atklāts vēzis. Par savu cīņu ar slimību viņš rakstīja Lielbritānijas laikrakstā “Guardian” un Zviedrijas presē.

Mankella grāmatas par detektīva Kurta Vallandera piedzīvojumiem ir tulkotas arī latviski. Lielbritānijas sabiedriskā raidorganizācija BBC kopš 2008. gada veido populāru seriālu “Detektīvs Valanders” ar Kenetu Branagu galvenajā lomā. 2011. gadā viena seriāla sērija tika uzņemta arī Rīgā un tajā filmējās Dailes teātra aktieris Artūrs Skrastiņš.

Mankells kopš 1998. gada bija precējies ar kinorežisori un leģendārā zviedru režisora Ingmara Bergmana meitu Evu Bergmani.

Kopumā karjeras laikā Mankells publicēja vairāk nekā 20 romānu un vairāk nekā desmit grāmatu bērniem.

Pievienot komentāru

Reinis Zariņš: Lai jēga no neērtās sēdēšanas divatā uz pusotra beņķaPēc dažām dienām 28. jūlijā Cēsu festivālā visnotaļ intriģējošs notikums – starptautiski pazīstamā Londonā dzīvojošā latviešu pianista Reiņa Zariņa un mākslinieces Marilēnas Šiltkampas priekšnesumu, kurā sasauksies "Franka, Mesiāna, Ravela mūzika ar audeklu, krāsu un otām".
Draugiem Facebook Twitter Google+