Kultūra
Teātris un kino

Miris filmu “Vertikāle” un “Tikšanās vietu mainīt nedrīkst” režisors0

Foto: ITAR-TASS/Scanpix/LETA

Miris padomju un krievu režisors un aktieris Staņislavs Govoruhins (29.03.1936-14.06.2018), kura kontā tādas filmas kā “Tikšanās vietu mainīt nedrīkst”, “Toma Sojera un Halkberija Fina piedzīvojumi”, Krimova loma filmā “Assa” un citas.

Nākamais režisors piedzima Sverdlovskas apgabala Berezņiku pilsētā, viņa tēvu – Donas kazaku – izsūtīja uz Sibīriju, kur viņš arī nomira, kad dēlam bija tikai divi gadi. Māte bija šuvēja, kura izaudzināja un nodrošināja augstāko izglītību gan dēlam, gan viņa vecākajai māsai Inesei.

Staņislavs Govoruhins izmācījās par ģeologu un gadu nostrādāja profesijā, bet jau 1959. gadā kļuva par režisoru Kazaņas TV studijā. Iestājās VGIKā un ar izcilību pabeidza režisoru fakultāti, pēc diploma saņemšanas līdz 1987. gadam strādāja Odesas kinostudijā, pēc tam pārgāja uz “Mosfiļm”.

Saistītie raksti

Staņislava Govoruhina radošajā biogrāfijā ir gan mākslas filmas, gan dokudrāmas, gan dokumentālais kino – “Vertikāle”, “Tikšanās vietu mainīt nedrīkst”, “Desmit mazi nēģerēni”, “Vorošilova strēlnieks”, viņš rakstījis scenārijus filmām “Meklējot kapteini Grantu”, “XX gadsimta pirāti” un citām. Lielu sabiedrisku rezonansi radījušas viņa publicistiskās filmas “Tā dzīvot nedrīkst” un “Krievija, kuru pazaudējām”.

Vadījis Vladimira Putina priekšvēlēšanu štābu 2012. gada vēlēšanu kampaņā, 2005. gadā iestājies pret “JUKOS” lietas politizāciju. Bijis Krievijas federācijas domes deputāts.

LA.lv