Kultūra
Teātris un kino

Miris Goša no kinofilmas “Maskava asarām netic” 16

Ekrānšāviņš no youtube.com

Miris krievu aktieris, teātra un kino režisors Aleksejs Batalovs (20.11.1928.–15.06.2017.), kura pazīstamākā loma bija slavenais Goša kinolentē “Maskava asarām netic”, šodien ziņo Krievijas mediji.

Kā vēsta aktiera ģimenes draugs Vladimirs Ivanovs, Batalovs miris miegā 15. jūnija rītā 88 gadu vecumā. Citas aktiera nāves detaļas ģimene nevēlas izpaust, taču ir zināms, ka Batalovam ilgstoši bija problēmas ar asinsvadiem un bieži reiba galva. Šī iemesla dēļ viņš šā gada janvārī neveiksmīgi kritis un salauzis gūžas kaulu.

Batalovs dzimis teātra režisora Vladimira Batalova un aktrises Ņinas Olševskas ģimenē, taču vecāki viņa bērnībā izšķīrās, un Aleksandru audzināja patēvs, rakstnieks Viktors Ardovs. Jau bērnībā Batalovs uzstājās mātes teātra izrādēs. 1950. gadā kļuva par padomju armijas Centrālā teātra aktieri – tobrīd viņš atradās karadienestā, – bet no 1975. gada strādājis studijā “Ļenfiļm”.

Atvadīties no Alekseja Batalova varēs Maskavas Kinonamā (“Dom kino”) un viņu pēc paša vēlēšanās apbedīs Preobraženskas kapsētā līdzās mātei.

LA.lv