Mobilā versija
+17.8°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Ceturtdiena, 17. augusts, 2017
15. jūnijs, 2017
Drukāt

Miris Goša no kinofilmas “Maskava asarām netic” (8)

Ekrānšāviņš no youtube.comEkrānšāviņš no youtube.com

Miris krievu aktieris, teātra un kino režisors Aleksejs Batalovs (20.11.1928.–15.06.2017.), kura pazīstamākā loma bija slavenais Goša kinolentē “Maskava asarām netic”, šodien ziņo Krievijas mediji.

Kā vēsta aktiera ģimenes draugs Vladimirs Ivanovs, Batalovs miris miegā 15. jūnija rītā 88 gadu vecumā. Citas aktiera nāves detaļas ģimene nevēlas izpaust, taču ir zināms, ka Batalovam ilgstoši bija problēmas ar asinsvadiem un bieži reiba galva. Šī iemesla dēļ viņš šā gada janvārī neveiksmīgi kritis un salauzis gūžas kaulu.

Batalovs dzimis teātra režisora Vladimira Batalova un aktrises Ņinas Olševskas ģimenē, taču vecāki viņa bērnībā izšķīrās, un Aleksandru audzināja patēvs, rakstnieks Viktors Ardovs. Jau bērnībā Batalovs uzstājās mātes teātra izrādēs. 1950. gadā kļuva par padomju armijas Centrālā teātra aktieri – tobrīd viņš atradās karadienestā, – bet no 1975. gada strādājis studijā “Ļenfiļm”.

Atvadīties no Alekseja Batalova varēs Maskavas Kinonamā (“Dom kino”) un viņu pēc paša vēlēšanās apbedīs Preobraženskas kapsētā līdzās mātei.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Atceros filmas kurās spēlēja aktieris Visu cieņu … .

  2. lielisks aktieris. Atceros filmu ” Lido dzerves”

  3. talantīgs aktieris un foršs vīrietis, līdzjūtību visiem, kuriem ir skumji šajā sakarā

  4. Žurnālist!Galva negriežās ,bet reibst. Kad lasīsim gramatiski pareizi uzrakstītus rakstus?

  5. Nu vispār Goša varbūt ir viņa pēdējā lielākā loma, bet jaunības gados viņš bija ļoti populārs aktieris…
    Lai vieglas smiltis!

  6. Līdzjūtība tuviniekiem, bet publikācijas autoram pārmetums par latviešu valodas kropļošanu, nepareizi tulkojot no krievu valodas (nav saprotams, kāpēc latvietis nedomā savā dzimtajā – latviešu – valodā). Proti “Batalovam ilgstoši bija problēmas ar asinsvadiem un bieži griezās galva”. Galva pati nevar griezties, tās īpašnieks gavu var vai nu grozīt vai šūpot, bet vispār latviešiem jādomā latviski, tad arī valoda būs pareizā. Latviešiem galva negriežas (krieviski – кружится), bet reibst. Griezties – krieviski jātulko kā крутиться, вертеться, вращаться (arī кружиться, kas šajā gadījumā neiederas latviešu valodā, jo latviešiem ir savs termins šīs parādības apzīmēšanai).

  7. “griezās galva” – jūs paši sevi dzirdat? Kā viņam tā griezās? Pa asi?

Noskaties! Unikāli aizkadri no filmas "Nameja gredzens" tapšanasAr lielās zemgaļu un krustnešu kaujas ainām noslēgusies latviešu leģendas “Nameja gredzens” filmēšana. Mobilā televīzija, lietotne LMT Straume piedāvā ieskatīties filmas uzņemšanas aizkulisēs un kuriozos unikālā videostāstā "Filmas "Nameja gredzens" aizkadrā".
Draugiem Facebook Twitter Google+