Kultūra
Māksla

Miris grafiķis Imants Ozoliņš0

Mākslinieks 2015. gadā, saņemot Jūrmalas pilsētas Goda rakstu. Foto – LETA

Trešdien 87 gadu vecumā mūžībā aizgājis grafiķis Imants Ozoliņš, aģentūru LETA informēja Latvijas Mākslinieku savienības prezidents Igors Dobičins.

Atvadīšanās no mākslinieka notiks 14.aprīlī plkst.13 Dubultu baznīcā, Jūrmalā.

Ozoliņš dzimis Rīgā. No 1947. līdz 1949.gadam viņš mācījies bijušajā Rīgas arhitektūras, mākslas un amatniecības skolā, daiļkrāsotāju – gleznotāju nodaļā, bet no 1959. līdz 1963.gadam apmeklējis vakara četrgadīgās zīmēšanas klases Latvijas Mākslas akadēmijā.

Kopš 1957.gada Ozoliņš strādājis lietišķā grafikā, veidojot preču un firmas zīmes uzņēmumiem “Laima”, “Dzintars”, “Aldaris” un “Latvijas Balzāms”, no 1970. līdz 1990.gadam bijis grafiķis Mākslinieku savienības kombinātā “Māksla”, bet pēcāk radījis logo dizainu kā arī izstrādājis grafiskā dizaina stilu daudzām firmām. Aktīvi darbojies ekslibra žanrā, izstrādājot grāmatzīmes kā veltījumus sabiedrībā pazīstamiem kultūras darbiniekiem un politiķiem.

Mākslinieks rīkojis personālizstādes bijušajā Zinību namā, tagadējā Rīgas Kristus Piedzimšanas pareizticīgo katedrāle, Melngalvju namā, Rīgas Rātsnamā, un Jūrmalas pilsētas muzejā. Ozoliņš piedalījies arī izstādēs un konkursos Latvijā, Beļģijā, Itālijā, Lietuvā, Igaunijā, Krievijā un Polijā.

Mākslinieku savienība izsaka dziļu līdzjūtību mākslinieka tuviniekiem un kolēģiem.

LA.lv