×
Mobilā versija
+15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
21. maijs, 2013
Drukāt

Miris grupas “The Doors” taustiņinstrumentālists Manzareks

LETA/AFPLETA/AFP

Pirmdien Vācijā 74 gadu vecumā miris leģendārās amerikāņu rokgrupas “The Doors” taustiņinstrumentālists Rejs Manzareks.

Manzareks no dzīves šķīries pēc ilgas cīņas ar žultsvada vēzi, sacīja grupas menedžeris Toms Vitorīno. Viņš aizgāja mūžībā Rozenheimā, Vācijā, kur ārstēja nāvējošo slimību.

Grupu “The Doors” 1965.gadā pēc nejaušas tikšanās nodibināja dziedātājs Džims Morisons un Manzareks, kurš tolaik Kalifornijas Universitātē studēja kinematogrāfiju.

“The Doors”, ko 1993.gadā uzņēma Rokenrola slavas zālē, pārdevusi aptuveni 100 miljonus ierakstu. Tās populārāko hitu vidū ir “Light My Fire” un “Riders on the Storm”.

“Bija ļoti skumji uzzināt par mana drauga un grupas biedra Reja Manzareka nāvi,” paziņoja “The Doors” ģitārists Robijs Krīgers. “Taču priecājos, ka pēdējos desmit gadus varēju ar viņu spēlēt “The Doors” dziesmas. Rejs bija svarīga manas dzīves daļa, un man viņa vienmēr pietrūks.”

Leģendārā rokgrupa izjuka īsi pēc Morisona nāves 1971.gadā, taču popularitāte tikai pieauga, kad 1980.gadā tika publicēta biogrāfija “No One Here Gets Out Alive”, bet 1991.gadā – režisora Olivera Stouna filma “The Doors”.

Laikā no 1967. līdz 1972.gadam grupa ierakstīja astoņus albumus. Pēc tās izjukšanas Manzareks izlaida divus ierakstus ar rokgrupu “Nite City”, kā arī vēl sešus soloalbumus. Pēdējais no tiem bija 2011.gadā iznākušais “Translucent Blues”, kurā piedalījās blūzroka ģitārists Rojs Rodžerss.

2003.gadā “The Doors” bundzinieks Džons Densmors sāka tiesvedību pret Manzareku un Krīgeru, jo viņi divatā apvienojās ar grupas agrāko nosaukumu un kā “The Doors of the 21st Century”. Galu galā viņiem aizliedza izmantot izjukušās grupas nosaukumu.

Manzareks ir sarakstījis divus romānus, kā arī autobiogrāfiju “Light My Fire: My Life with The Doors”, kas iznāca 1998.gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+