×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
20. decembris, 2017
Drukāt

Miris katoļu baznīcas pedofilijas skandāla centrā nokļuvušais kardināls (1)

Bernards Lo. REUTERS/LETABernards Lo. REUTERS/LETA

Romā 86 gadu vecumā trešdien miris katoļu baznīcas pedofilijas skandāla centrā 2002.gadā nokļuvušais ASV kardināls Bernards Lo.

“Kardināls Bernards Lo nomira šodien agri no rīta pēc ilgas slimības,” trešdien paziņojis Vatikāns.

1931.gadā Mehiko dzimušais bijušais Bostonas arhibīskaps bija spiests atkāpties, kad 2002.gadā ASV mediji nāca klajā ar ziņām, ka viņš plaši piesedzis pedofilijā iesaistītus priesterus. Tobrīd 58 Bostonas priesteri pieprasīja viņa atkāpšanos.

Lo vadībā un arī vēl pirms tam uz citām vietām sistemātiski tika nosūtīti priesteri, kuri atzinuši vai tikuši turēti aizdomās par bērnu seksuālu izmantošanu.

Šo priesteru jaunās baznīcas netika informētas par viņu nodarījumiem.

Lo atveidots “oskarotajā” filmā “Spotlight”, kurā vēstīts par laikraksta “Boston Globe” žurnālistiem, kuri atklāja priesteru piesegšanu.

Bostonā izcēlušais skandāls izpletās arī uz citām vietām ASV, tostarp Čikāgu, Filadelfiju, Ņujorku, Sanfrancisko un Sentluisu.

Pēc atkāpšanās Lo devās uz Romu. No 2004.gada līdz 2011.gadam viņš ieņēma lielākoties ceremoniālo Romas “Santa Maria Maggiore” bazilikas virspriestera amatu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jautājums Vatikānam Atbildēt

    Tavā kantorī vispār kāds normāls ir arī ? Vai visi perversi gnīdas ? Tevi pašu vajadzētu pa riņķi palaist, priekšniek, ka esi savus halujus izlaidis !

Draugiem Facebook Twitter Google+