×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
10. aprīlis, 2013
Drukāt

Miris Krievijas korupcijas apkarotājs

Foto - AFPFoto - AFP

55 gadu vecumā mūžībā aizgājis Krievijas korupcijas apkarotājs un žurnālists Mihails Beketovs, kuru 2008. gadā netālu no viņa mājām smagi piekāva joprojām nenoskaidroti uzbrucēji.

Beketovs bija Maskavas apgabalā esošās Himku pilsētas laikraksta dibinātājs un galvenais redaktors, kā arī skaļš Krievijas valdības kritiķis un korupcijas apkarotājs. Viņš arī aktīvi iebilda pret lielceļa būvi caur Himku mežu, skaidrojot, ka tādējādi virkne vietējo amatpersonu nelikumīgi iegūs prāvas naudas summas.

Savas darbības dēļ Beketovam vairākkārt ticis draudēts. Taču viņš savu darbību turpināja arī pēc tam, kad pie savas mājas durvīm atrada sava suņa līķi, kā arī pēc tam, kad tika aizdedzināta viņa automašīna, norāda britu raidsabiedrība BBC.

2008. gada 13. novembrī Beketovam uzbruka divi vīrieši, kuri bija bruņojušies ar metāla nūjām. Viņi iedragāja žurnālista galvas kausu, kā arī salauza pirkstus un kājas. Pēc uzbrukuma Beketovam tika amputēta labā kāja un kreisās rokas pirksti. Tika traumētas arī korupcijas apkarotāja smadzenes, atņemot viņam runas spējas. Žurnālista paziņas arī stāstījuši, ka pēc uzbrukuma Beketovs vairs neatlaba. “Šie noziedznieki nav atrasti, un tagad pavisam droši varam apgalvot, ka viņi ir slepkavas,” paziņojusi Beketova līdzgaitniece Jevgēņija Čirikova.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+