Mobilā versija
0.0°C
Zigurds, Sigurds, Sigvards
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
7. jūnijs, 2016
Drukāt

Miris lugu “Equus”, “Amadejs”, “Letisa un mīlašķis” autors Pīters Šefers

AP/Scanpix/LETAAP/Scanpix/LETA

90 gadu vecumā mūžībā aizgājis britu dramaturgs un scenārists Pīters Šefers, pirmdien vakarā ziņoja britu raidorganizācija BBC.

Drāmu “Equus” un “Amadeus” (“Amadejs”) autors miris Īrijas apmeklējuma laikā, vēsta BBC.

Drāma “Equus” 1975.gadā saņēma Tonija balvu kā gada labākā luga un spēlēta vairāk nekā 1000 reižu. Alana lomu Vestendas uzvedumā Londonā 2007.gadā, kā arī izrādes atjaunojumā Brodvejā 2009.gadā spēlēja aktieris Daniels Redklifs.

Šefers sarakstījis arī lugas “Black Comedy” (“Melnā komēdija”), “Lettice and Lovage” (“Letisa un mīlašķis”, īpaši lēdijai Megijai Smitai, kura par lomu tajā saņēma Tonija balvu), “The Royal Hunt of the Sun” (“Karaliskās saules medības”), “Five Finger Exercise” (“”Vingrinājums”) un citus darbus.

Viņš regulāri sadarbojās ar Nacionālo teātri Londonā.

“Pīters Šefers bija viens no savas paaudzes dižajiem rakstniekiem, un Nacionālais teātris bija ārkārtīgi laimīgs par šādu auglīgu un radošu sadarbību ar viņu. Lugas, ko viņš atstāj aiz sevis, ir nezūdošs mantojums,” uzsvēra teātra direktors Rūfuss Noriss.

Pievienot komentāru

Diskusiju mutuļos dzims jaunas dejasSakarsušajā gaisotnē ap Latvijas valsts simtgades Dziesmu un deju svētku Deju lieluzveduma repertuāru un dejotāju ietērpu būtiski ir emociju un pretrunīgās argumentācijas jūrā nepazaudēt deju kuģa stūri – skaidru skatu uz nozares šodienu un perspektīvu.
Draugiem Facebook Twitter Google+