×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
28. janvāris, 2014
Drukāt

Miris “Marlboro” reklāmu kovbojs

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Former Marlboro Man actor Eric Lawson appears in a 1997 anti-smoking ad produced for the American Cancer Society.

No hroniskas plaušu saslimšanas miris Ēriks Losons, kurš vairākus gadus reklamēja “Marlboro” cigaretes, bet vēlāk brīdināja sabiedrību par smēķēšanas kaitīgumu.

Losons 72 gadu vecumā nomira savā mājā Kalifornijas štatā. Viņš cieta no hroniskas obstruktīvas plaušu slimības, ko amerikāņu ārsti cieši saista ar smēķēšanu.

Losons kopš 70. gadiem spēlējis nelielas lomas vairākos amerikāņu televīzijas seriālos, tostarp “Charlie’s Angeles” un “The A-Team”. Aktiera darbu viņš bija spiests pamest 1991. gadā, kad savainojās filmas “The Shooter” uzņemšanas laukumā.

Vislielāko atpazīstamību viņš guva kā kovbojs “Marlboro” drukātajās reklāmās 70. gadu beigās un 80. gados.

“Marlboro” reklāmas kampaņa aizsākās 50. gados, jo kompānija centās jaunieviestās cigaretes ar filtru pozicionēt kā vīriešiem piemērotu zīmolu, lai arī pirms tam tas bija iecienītāks sieviešu vidū. Pateicoties veiksmīgajai kampaņai, “Marlboro” kļuva par vienu no pazīstamākajām cigarešu markām pasaulē.

Taču 1998. gadā Losons parādījās ASV Vēža biedrības kampaņā, kas parodēja “Marlboro” reklāmas un brīdināja par smēķēšanas kaitīgumu.

Nekrologā, ko Losona ģimene publicējusi laikrakstā “Los Angeles Times”, teikts, ka aktieris “īpaši lepojies ar interviju televīzijas kanālā NBC par smēķēšanas negatīvo iespaidu uz veselību”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+