Mobilā versija
+3.8°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
5. oktobris, 2016
Drukāt

Mūžībā aizsaukts Modris Ziemiņš

Ziemins

Modris Ziemiņš

30. septembra vakarā mūžībā aizsaukts rakstnieks un publicists Modris Ziemiņš (24.07.1944. – 30.09.2016.), “LA” informēja viņa tuvinieki. M. Ziemiņš no 2002. līdz 2007. gadam bija “LA” ārštata komentētāju pulkā. Par politisko komentāru sēriju “Latvijas Avīzē” viņš 2005. gadā saņēma Aizsardzības ministrijas piemiņas medaļu “Sekmējot Latvijas dalību NATO”.

M. Ziemiņš bija politiski represētais – 1949. gada 25. martā četru gadu vecumā kopā ar māti un četriem brāļiem no dzimtajām mājām Grundzāles pagastā tika aizvests uz Sibīriju. Latvijas Nacionālās bibliotēkas Tautas grāmatu plauktā ir M. Ziemiņa grāmatas “Rīgā deg ugunskuri. Maskavā brūk padomju impērija. 1991.”, “Trešā atmoda. Pazīstamas, nepazīstamas un jau aizmirstas sejas” un paša autora dāvinātā grāmata “Krievija – mūsu tuvās vai tālās ārzemes?” ar ierakstu: “Grāmata tapusi kā loģiska atbildes reakcija uz zināmu Krievijas aprindu nemitīgiem izdomātiem apvainojumiem Latvijai visos iespējamos pasaules grēkos.” Būdams ilgus gadus PSRS Aizsardzības ministrijas avīzes “Krasnaja zvezda” žurnālists, M. Ziemiņš labi pazina šo sistēmu un spēja izgaismot tās nodomus un stratēģiju. Par to, no kurienes nāca lielākie draudi Latvijai, Lietuvai un Igaunijai 1991. gadā, vēsta grāmata “Kā žņaudza Baltiju”.

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (12)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (23)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+