×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
22. oktobris, 2013
Drukāt

Miris leģendārais rokmūziķis Aivars Brīze (papildināts) (9)

Foto: LETAFoto: LETA

Šodien 51 gada vecumā pēkšņi miris leģendārais latviešu mūziķis Aivars Brīze, vēsta portāls “nra.lv”.

Kā norāda portāls, Brīze dzimis 1962.gada 28.janvārī Liepājā.

Viņš dziedāja vairākās latviešu rokgrupās – “Neptūns”, “Līvi”, “Leģions”.

Kā sacīja viens no Brīzes līdzgaitniekiem, dziesmu vārdu autors, producents un mūzikas ierakstu kompānijas “Mikrofona ieraksti” repertuāra direktors Guntars Račs, Brīze bija veselas rokmūzikas paaudzes daļa, pie kuras piederēja arī Ēriks Ķiģelis. “Liepājas rokmūzikas zelta genofonds, kas ir aizgājis uz neatgriešanos kopā ar viņiem, Daini Virgu un Jāni Grodumu. Ar šausmām skatos uz pāri palikušajiem un redzu, ka izkapts cērt mērķtiecīgi,” sacīja Račs.

Račs uzsver, ka Brīze bija “līvs” caur un cauri. Daudzi viņu atceras pēc dalības rokoperā “Lāčplēsis”, kur viņš bija Lāčplēša labais draugs Koknesis, un tāds viņš bija arī dzīvē, uzsvēra Račs, atgādinot, ka Brīze bija tas, kurš dziedāja “Dzelzsgriezēju”, “Karogus” un “Zābaku dziesmu”, kas tagad esot aktuāla kā vēl nekad.

“Arī mums bija daudz kopīgi rakstītu dziesmu un šad tad domājām, ka sarakstīsim vēl kādu. Brīze dziedāja visu “Līvu” zelta repertuāru – ko nedziedāja Grodums, to izpildīja viņš. Vēl nesen, pēc kopkoncerta Dzintaros, likās, ka izdosies noorganizēt kādu “Līvu” uzstāšanos, bet tagad tā vairs nešķiet – tagad ir tikai sastāvdaļas, vairs nav kodola. Tāds laikam ir “Līvu” liktenis”. Izsaku visdziļāko līdzjūtību ģimenei un tuviniekiem,” sacīja Račs.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. In Memoriam: Aivars Brīze http://twist.lv/ab

  2. No sirds žēl.Visdziļākā līdzjūtība Elitai.

  3. Līdzjūtība Elitai

  4. Nežēlīgā ziņa mani ĻOTI SATRIECA… Patika viņa izpilditās dziesmas un viss tas jūtu dziļums, kā viņš atklāja un dziedāja dziesmas!!! Dēls (kora “Daugaviņa”sastāvā )ar Brīzi bija vienā bariņā, iedziedot rokoperu “LĀČPLĒSIS” tais tālajos 80-tajos un viņi bija pazīstami, jo Aivats bija ĻOTI vienkāršs, sirsnīgs čalis… SKUMJI UN NEŽĒLĪGI… Mums viņa pietrūks. Izsaku visdziļāko līdzjūtību vaiņa vistuvākajam cilvēkam ELITAI VEIDEMANEI lielajās zaudējuma sāpēs. Līdzjūtība pārējiem piederigajiem.

  5. un 51…ZEEL!

  6. No sirds visdziļākā līdzjūtība Elitas kundzei un visiem Aivara mīļajiem.

    • es ar pievienojos pie līdzjutības, lai tā kompaktāk. Nesaprotu citus portālus, kur ši iespēja lieqta. Brīze bija īsts delta vecis, kaut tādu būtu vairāk, tad mēs nezaudētu, vēl tik vajag alfu. Lai vieglas smiltis un smags roķis – iedzēru, uzkodu, kā pie cilvēkiem

Draugiem Facebook Twitter Google+