Sports
Basketbols

Miris nesenais FIBA prezidents Ivans Mainīni0

73 gadu vecumā miris nesenais Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) prezidents Ivans Mainīni.

Līdzjūtību Mainīni atraitnei un ģimenei jau izteicis FIBA ģenerālsekretārs Patriks Baumans norādot, ka “Ivans man bija tuvs draugs un padomdevējs, ar kuru stundām varēja runāt par basketbola spēli un tās vēsturi.”

Par FIBA prezidentu Mainīni vienbalsīgi ievēlēja 2010.gada septembrī, bet četrus gadus vēlāk viņš savu amatu atstāja, kad viņa vietā stājās argentīnietis Orasio Muratore.

Mainīni pēcāk kļuva par FIBA Goda prezidentu un par FIBA fonda vadītāju, tomēr pēdējos mēnešos viņam bija nopietnas problēmas ar veselību. Viņš bija viens no galvenajiem, kurš pārraudzīja FIBA mājas celtniecību, kurā pasaules basketbola jumta organizācija atrodas kopš 2013.gada.

Tāpat Mainīni bija liels 3×3 basketbola atbalstītājs, sekmējot olimpiskā statusa iegūšanu šai spēlei.

Francijā dzimušais Mainīni sāka spēlēt basketbolu 1957.gadā un 16 gadu vecumā kļuva par savas pilsētas komandas galveno treneri, kura amatā bija 17 gadus.

Kopš 17 gadu vecuma viņš tiesāja spēles, bet no 1973.līdz 1988.gadam viņš pārraudzīja vairāk nekā 300 starptautiskas spēles, ieskaitot trijās Olimpiādēs un trijos pasaules čempionātos.

Savukārt 1992.gadā Mainīni ievēlēja par Francijas Basketbola federācijas prezidentu. Šajā amatā viņš bija 18 gadus. No 1998.līdz 2001.gadam viņš bija arī “FIBA Europe” prezidents.

LA.lv