×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
29. decembris, 2013
Drukāt

Miris par Latvijas IT nozares “krusttēvu” dēvētais Jānis Gobiņš

Foto - LETAFoto - LETA

AS "Exigen Latvia" padomes loceklis Jānis Gobiņš.

Nesagaidot savu 77.dzimšanas dienu, mūžībā aizgājis informācijas tehnoloģiju (IT) speciālists, uzņēmējs Jānis Gobiņš, kurš tika uzskatīts par Latvijas IT nozares pamatlicēju, liecina nelaiķa tuvinieku un draugu izplatītā informācija sociālajos tīklos.

Saskaņā ar aģentūras LETA arhīvu, 1936.gada 31.decembrī dzimušais Gobiņš ASV izglītojies par fiziķi, taču sācis strādāt ar sistēmu analīzi un tā laika IT industrijas problēmām pētniecības laboratorijā “Bell Laboratories”. Vēlāk viņš iesaistījies metodoloģijas izstrādē, risinot problēmu, kā ar 20.gadsimta 70.gadu datortehniku vadīt pretgaisa aizsardzības sistēmu, kuras uzdevums bija notriekt uzbrūkošas PSRS ballistiskās kodolraķetes.

Pēc tam kad ASV un PSRS abpusēji vienojās apturēt šādu sistēmu attīstību, Gobiņš sistēmu analīzes un izstrādes metodoloģijas zināšanas izmantoja, lai uzrakstītu vadlīnijas peldošas pretgaisa aizsardzības IT atbalsta sistēmas izstrādei “Aegis”, kas izvietota uz ASV tā sauktajiem “Aegis” kategorijas pretgaisa aizsardzības kuģiem.

Pagājušā gadsimta 80.gados Gobiņš dzīvoja Vācijā un nodibināja IT konsultāciju un pakalpojumu kompāniju “Infologistik”, kura savos darbos iesaistīja Latvijas IT speciālistus. Savukārt šie speciālisti Latvijā dibināja “Software House Riga”, kas bija viena no pirmajām IT kompānijām valstī.

Gobiņš ir saņēmis vairākus apbalvojumus par ieguldījumu Latvijas informatizācijas attīstībā, bet 2007.gadā viņš kļuvis Atzinības krusta kavalieri.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, vairākus gadus Gobiņš līdzdarbojies ne vien ar IT nozari, bet arī ar Ventspils tranzītbiznesu saistītos uzņēmumos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+