×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
16. augusts, 2013
Drukāt

Miris par Sātana advokātu dēvētais Žaks Veržs

LETA/AFPLETA/AFP

Franču advokāts Žaks Veržs, kurš ieguvis skandalozu slavu, aizstāvot augsta ranga noziedzniekus, ceturtdienas vakarā nomira Parīzē ar sirdslēkmi 88 gadu vecumā.

Veržs bija ieguvis iesauku “Sātana advokāts”, jo starp viņa klientiem bija tādi bēdīgi slaveni noziedznieki kā terorists Karloss Šakālis un nacistiskais kara noziedznieks Klauss Barbī.

Veržs nomira mājā, kur savulaik bija dzīvojis 18.gadsimta filozofs apgaismotājs Voltērs.

“Ideāla vieta pēdējam lugas cēlienam, kas bija šī dzimušā aktiera nāve, kurš līdzīgi Voltēram kultivēja pastāvīga dumpīguma un uzskatu maiņas mākslu,” paziņoja Verža izdevniecība “Pierre-Guillaume de Roux”.

Francijas galvenās advokātu asociācijas vadītājs Kristiāns Šarjērs-Burnazels pastāstīja, ka Veržs bija zaudējis daudz svara un mobilitātes kopš kritiena, kas noticis pirms dažiem mēnešiem.

Veržs piedzima 1925.gadā Taizemē francūža un vjetnamietes ģimenē, bet izauga Francijai piederošajā Reinjonas salā. Otrā pasaules kara laikā viņš piedalījās ģenerāļa Šarla de Golla vadītajā franču pretošanās kustībā, bet pēc kara studiju gados kļuva par komunistu un atbalstīja Alžīrijas Nacionālās atbrīvošanas frontes cīņu par Alžīrijas neatkarību no Francijas. Pēc alžīriešu pretkoloniālisma cīnītājas un teroristes Džamilas Buhiredas atbrīvošanas no cietuma Veržs viņu apprecēja.

Veržs arī iepazinās un sadraudzējās ar Polu Potu, kura “sarkano khmeru” režīms vēlāk īstenoja genocīdu Kambodžā.

Starp Verža klientiem bija Karloss Šakālis, Barbī, Irākas ekspremjers Tariks Azizs, bijušais Dienvidslāvijas prezidents Slobodans Miloševičs, bijušais Kambodžas valsts vadītājs “sarkano khmeru” režīma laikā Khieu Samfans un citas skandalozas personas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+