×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
18. septembris, 2012
Drukāt

Miris pazīstamais vijolnieks, komponists un diriģents Alnis Zaķis

zakis_alnis3

Svētdien 81 gada vecumā miris pazīstamais mūziķis Alnis Zaķis, kurš savulaik ilgus gadus vadīja Latvijas Radio bigbendu, aģentūrai BNS apstiprināja Kultūras ministrijā.

Alnis Zaķis bija vijolnieks, saksofonists, komponists, dziesmu aranžētājs un diriģents. No 1968. līdz 1991.gadam viņš bija Latvijas televīzijas un radio estrādes orķestra jeb tā saucamā Radio bigbenda pirmais diriģents.

Vecāku mudināts, vijoli mūziķis sācis spēlēt jau no piecu gadu vecuma, beidzis Latvijas Valsts konservatorijas vijoles klasi. Komponēt mūziķis sāka laikā, kad darbojās Latvijas PSR Radiokomitejā. Šajā laikā sacerēti gan instrumentāli skaņdarbi, gan dziesmas, kuras ir izpildījuši tādi estrādes mākslinieki kā Žoržs Siksna un Margarita Vilcāne. Visvairāk Alnis Zaķis ir darbojies, veidojot dziesmām jaunus aranžējumus.

Pagājušā gada pavasarī notika Zaķa 80 gadu jubilejas koncerts, kurā viņš muzicēja kopā ar “Mirage Jazz Orchestra” un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra stīgu grupu, kā arī daudziem pazīstamiem džeza dziedātājiem.

2006.gadā Zaķim tika piešķirta Latvijas mūzikas ierakstu “Gada balva” par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā, bet 2010.gadā mūziķis saņēma Triju Zvaigžņu ordeni.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+