Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Modris, Matīss, Mariss
Ceturtdiena, 21. septembris, 2017
9. marts, 2016
Drukāt

Miris “piektais bītls”, producents sers Džordžs Mārtins

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

Lielbritānijā 90 gadu vecumā miris mūziķis un leģendārās grupas “The Beatles” pirmais producents sers Džordžs Mārtins, ziņo laikraksts “Daily Mail”.

Laikrakstam par producenta nāvi paziņojis “The Beatles” bundzinieks Ringo Stārs.

Džordžs Mārtins bija pirmais, kas noticēja jaunās grupas potenciālam 20. gadsimta 60. gadu sākumā, noklausoties viņu demo ierakstu. Mārtins savā 70 gadus ilgajā karjerā piedalījies vairāk nekā 700 ierakstu veidošanā, tostarp viņš producējis visus “The Beatles” ierakstus.

Leģendārās grupas dalībnieki vairākkārt atzinuši, ka viņu popularitātes pamatā lielā mērā bija Mārtina džentlmeņa manieres – tomēr arī Mārtins, līdzīgi Bītliem, nāk no strādnieku vides. Viņš pēc dzirdes iemācījās spēlēt klavieres un pats izcīnīja vietu prestižajā Gildholas mūzikas skolā.

Līdzjūtību Mārtina tuviniekiem izteikuši Ringo Stārs un un Džona Lenona dēls Šons.

Pievienot komentāru

Turaidas Roze - bez asinīm afišā28. septembrī notiks Latvijas Nacionālās operas jaunās sezonas pirmā pirmizrāde. Zigmara Liepiņa "Turaidas Roze" ir muzikāli un dramaturģiski pārveidota redakcija operai "No rozes un asinīm".
Likteņupe pirms un pēc Pļaviņu HES būves Vēstures muzejāNo ceturtdienas, 21. septembra Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā (LNVM) varēs aplūkot jaunu izstādi "Daugavai būt", kuras pamatā ir notikumi, kas Latvijas sociālajā atmiņā saistās ar Daugavas vārdu un ievadīja Trešo atmodu.
Draugiem Facebook Twitter Google+