×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.1°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
28. septembris, 2017
Drukāt

Miris “Playboy” dibinātājs Hjū Hefners (5)

Foto: Reuters/Scanpix/LETAFoto: Reuters/Scanpix/LETA

Miris žurnāla “Playboy” dibinātājs Hjū Hefners, vēsta pasaules prese. Popkultūras ikonai bija 91 gads.

Hjū Hefners nodibināja “Playboy” 1953. gadā, ieguldot tajā 600 dolārus savas naudas un piesaistot 10 000 dolāru lielu līdzfinansējumu. Uz pirmā žurnāla numura vāka 1953. gada decembrī bija Merilina Monro. Līdz 20. gadsimta 70. gadu vidum “Playboy” bija kļuvis par daudzmiljonu izklaides impēriju, kurā ietilpa TV šovi, džeza festivāls un virkne klubu.

Tajā pašā laikā Hefners “Playboy” nekad neuzskatīja par “tikai” seksa žurnālu, tajā tika publicētas intervijas ar sava laika ievērojamākajiem rakstniekiem, radot pamatu jokam: “Es lasu “Playboy” tikai tā rakstu dēļ.”

Hefneru uzskata par urbānā vecpuiša stila pamatlicēju un galveno katalizatoru, kas padarīja brīvāku ļoti puritānisko ASV sabiedrību. “Es gribētu, lai mani atceras kā cilvēku, kurš pozitīvi mainījis pasauli sociālā, seksuālā nozīmēm es būtu laimīgs, ja tā notiktu,” Hefners kādā intervijā atzinis CNN.

Žurnāla noriets sākās 20. gadsimta 80. gados, kad tam bija grūti atrast savu vietu jau ievērojami brīvākajā, liberālākajā un feministiski noskaņotajā ASV sabiedrībā. Savukārt Hefners nemainīja savu dzīvesveidu līdz pat mūža pēdējām dienām.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. palkas laikaa

  2. Mierīgi? Miegā? Sirds vai kas? Varbūt parūpēsieties arī par šādu info?

  3. turp gešeftmaņiem arī ceļš Atbildēt

    pirms nāves vajadzēja aizvērt ciet vēl savu miskasti !

Draugiem Facebook Twitter Google+