Mobilā versija
-1.4°C
Alma, Annemarija
Piektdiena, 24. februāris, 2017
4. novembris, 2013
Drukāt

Miris rakstnieks Andrejs Dripe

svece6

Vakar, 3. novembrī, 84 gadu vecumā mūžībā aizgājis Valmierā dzimušais un Rīgā dzīvojušais rakstnieks un publicists Andrejs Dripe, vēsta Latvijas Rakstnieku savienība.

Dripe 1949. gadā beidza Rīgas 1. vidusskolu un pēcāk Rīgas 4.vidusskolas pedagoģisko klasi. Viņš strādājis par skolotāju Atašienes septiņgadīgajā skolā, Palsmanes ciema Spaliņu pamatskolā, Ķempu septiņgadīgajā skolā un Palsmanes vidusskolā.

1960. gadā Dripe skolotāja darbu nomainīja pret daudz smagāko pedagoga darbu Cēsu darba kolonijā nepilngadīgajiem, kam paralēli darbojās par zinātnisko līdzstrādnieku Cēsu vēstures muzejā.

Savu darba pieredzi darba kolonijā Dripe nereti izmantojis arī literārajā darbā. Rakstnieks viens no pirmajiem latviešu padomju literatūrā pievērsās problēmām, kas saistītas ar pāraudzināšanu, soda efektivitāti un soda izciešanas apstākļiem. Šo tematiku Dripe turpināja aprakstu grāmatās “Kolonijas audzinātāja piezīmes” (1975) un “Bet kā ar meitenēm?” (1978). Pēcāk Dripe pievērsies publicistikai un dažādiem ceļojumu aprakstiem. Rakstnieks darbojies arī kā filmu scenārists.

Atvadīšanās no rakstnieka notiks piektdien, 8. novembrī, plkst.14 Rīgas Krematorijas Lielajā zālē, Varoņu ielā 3.

Pievienot komentāru

Sadalīti deviņi kilogrami kultūrasCeturtdien, 23. februārī, svinīgā ceremonijā tika sumināti Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio Gada balvas "Kilograms kultūras 2016" uzvarētāji, kuri saņēma mākslinieku Kristīnes Jurjānes un Ivara Miķelsona darinātas kilogramu smagas, zeltītas atsvara statuetes astoņās konkursa kategorijā.
Draugiem Facebook Twitter Google+