×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
4. novembris, 2013
Drukāt

Miris rakstnieks Andrejs Dripe

svece6

Vakar, 3. novembrī, 84 gadu vecumā mūžībā aizgājis Valmierā dzimušais un Rīgā dzīvojušais rakstnieks un publicists Andrejs Dripe, vēsta Latvijas Rakstnieku savienība.

Dripe 1949. gadā beidza Rīgas 1. vidusskolu un pēcāk Rīgas 4.vidusskolas pedagoģisko klasi. Viņš strādājis par skolotāju Atašienes septiņgadīgajā skolā, Palsmanes ciema Spaliņu pamatskolā, Ķempu septiņgadīgajā skolā un Palsmanes vidusskolā.

1960. gadā Dripe skolotāja darbu nomainīja pret daudz smagāko pedagoga darbu Cēsu darba kolonijā nepilngadīgajiem, kam paralēli darbojās par zinātnisko līdzstrādnieku Cēsu vēstures muzejā.

Savu darba pieredzi darba kolonijā Dripe nereti izmantojis arī literārajā darbā. Rakstnieks viens no pirmajiem latviešu padomju literatūrā pievērsās problēmām, kas saistītas ar pāraudzināšanu, soda efektivitāti un soda izciešanas apstākļiem. Šo tematiku Dripe turpināja aprakstu grāmatās “Kolonijas audzinātāja piezīmes” (1975) un “Bet kā ar meitenēm?” (1978). Pēcāk Dripe pievērsies publicistikai un dažādiem ceļojumu aprakstiem. Rakstnieks darbojies arī kā filmu scenārists.

Atvadīšanās no rakstnieka notiks piektdien, 8. novembrī, plkst.14 Rīgas Krematorijas Lielajā zālē, Varoņu ielā 3.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+