Pasaulē

Miris sērijveida slepkava Čārlzs Mensons 16

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

83 gadu vecumā slimnīcā ASV miris bēdīgi slavenais sērijveida slepkava Čārlzs Mensons, vēsta pasaules mediji.

Šī gada sākumā iekšējas asiņošanas dēļ vienam no pazīstamākajiem gadsimta noziedzniekiem mēģināja veikt operāciju, taču Mensona vispārējā veselības stāvokļa dēļ tā tika atcelta.

1969. gadā Čārlzs Mensons kopā ar sekotājiem – pārsvarā jauniem vidusšķiras baltajiem cilvēkiem – Losandželosā veica virkni īpaši nežēlīgu un nepamatotu slepkavību, kas šausmināja sabiedrību, bet vienlaikus daļai jauniešu šķita tik valdzinoši, ka Mensonam joprojām ir savā ziņā kulta personības statuss.

Pats Mensons neslepkavoja – viņš izvēlējās māju, iebruka tajā un sasēja iemītniekus, asiņaināko nozieguma daļu atstājot sekotājiem. Slavenākā no upuriem bija aktrise Šārona Teita, režisora Romāna Polaņska 26 gadus vecā sieva, kura tika nogalināta savā mājā Belērā līdz ar četriem citiem tās iemītniekiem. Teita lūdza saudzēt viņas dzīvību viņas nedzimušā bērna dēļ – viņa bija astotajā grūtniecības mēnesī –, taču noziedznieki paziņoja, ka nejūt pret viņu nekādu līdzcietību.

Noziegumu upuri tika izvēlēti šķietami pilnīgi nejauši, slepkavības vienmēr bija īpaši nežēlīgas, un ar upuru asinīm uz sienām parasti tika atstāti dažādi uzraksti, tostarp nepareizi citēts “The Beatles” dziesmas nosaukums “Healter Skelter” (“Juku jukām”), kas bija Mensona mērķis.

1071. gadā Mensonam un viņa sekotājiem Leslijai van Houtenai, Patrīcijai Krenvinklai, Čārlzam “Teksam” Votsonam un Sjūzenai Atkinsai piesprieda nāves sodu, taču, tā kā tas tika atzīts par nekonstitucionālu, to nākamajā gadā aizvietoja ar deviņiem mūža ieslodzījumiem.

Saistītie raksti

Sjūzena Atkinsa 2009. gadā nomira ieslodzījumā, bet Mensons un divas pārējās sekotājas vēl joprojām atrodas ieslodzījumā. Viņi vairākkārt lūguši pirmstermiņa atbrīvošanu, taču tie vienmēr noraidīti. Mensons arī ieslodzījumā turpināja uzvesties izaicinoši, vairāk nekā simts reizes saņemot aizrādījumus par disciplīnas pārkāpumiem.

Mensona dzīve līdz baisajiem noziegumiem neliecināja, ka viņš varētu kļūt par slepkavu, kaut gan teju pusi no tās jaunais vīrietis bija pavadījis aiz restēm. Piedzimis trūcīgai 16 gadus vecai meitenei, 13 gadu vecumā Mensons nonāca bērnu namā “problemātiskiem zēniem”, kur pret viņu vardarbīgi izturējās gan citi iemītnieki, gan arī darbinieki, taču līdz pilngadībai viņš no upura bija kļuvis par varmāku, un 22 gadu vecumā viņš pirmoreiz nokļuva cietumā, līdz tam paspējis divas reizes apprecēties. Ar katru no sievām Mensonam bija dēls.

LA.lv