Latvijā
Kriminālziņas

Miris viens no Jelgavā verdzībā turētajiem cilvēkiem 0

Foto LETA

Personas, kas ilgstoši nodarbojās ar alkohola realizāciju, naudas izspiešanu, personu nolaupīšanu, to ekspluatēšanu un paverdzināšanu, savu vainu neatzīst un pašlaik notikušo nekomentē. Viens no cietušajiem ir miris.

Uz pirmo tiesas sēdi, kurā bija paredzēts skatīt lietu pret personu grupu, kas vairāku gadu garumā nodarbojās ar naudas izspiešanu no personām, bija ieradušies vairāki cietušie, kā arī visi septiņi apsūdzētie, divi no viņiem – Sergejs Tokmačovs un Sergejs Puķe – uz tiesas zāli tika konvojēti.

Viens no cietušajiem ir miris, taču viņš iepriekš bija pieteicis kompensāciju, tāpēc uz nākamo tiesas sēdi paredzēts aicināt mantiniekus. Vēl kāds cietušais uz tiesas sēdi konvojēts rokudzelžos, un jaunais vīrietis izteicis protestu, ka nevēlas, lai viņam tiktu piemērots cietušā statuss.

Taču ne šo jautājumu, ne arī pašu lietu tiesa skatīt nevarēja, jo uz tiesas sēdi nebija ieradusies daļa cietušo, savukārt apsūdzētais Dzintars Buks uz tiesas sēdi bija ieradies bez aizstāvja, ko sola nodrošināt uz nākamo tiesas sēdi. Prokurore Zinta Meija gan norādīja, ka apsūdzētais nepilda savus procesuālos pienākumus, jo arī iepriekš ir solījis, ka advokātu nodrošinās.

Savukārt apsūdzētā Tatjana Rokitina uz tiesas sēdi bija ieradusies ar mazuli, tiesai skaidrojot, ka viņas vīrs strādā, līdz ar to nav iespējams nodrošināt bērna pieskatīšanu. Tiesnese Daiga Danšina gan aizrādīja, ka arī tiesai nav šādu iespēju, tāpēc Rokitinai uz nākamo tiesas sēdi jāierodas bez bērna.

Galerijas nosaukums

Pirms tiesas sēdes atbildot uz mediju jautājumiem, apsūdzētie savu vainu neatzina, taču no plašākiem komentāriem atteicās.

Kāda persona pirms tiesas sēdes gaitenī un arī tiesas zālē uzvedās bravūrīgi, sakot, ka “saimnieks atbraucis”, un rādot nepieklājīgus žestus masu medijiem un cietušajiem, par ko saņēma aizrādījumu no tiesas darbinieces un brīdinājumu, ka par necieņu pret tiesu var tikt piemērots naudas sods.

Lietas izskatīšana atlikta līdz 8.septembra plkst.10.

Jau vēstīts, ka Zemgales tiesas apgabala prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu pret personu grupu, kas vairāku gadu garumā nodarbojās ar naudas izspiešanu no personām, kas, galvenokārt, no apsūdzētajām personām bija iegādājušās nelikumīgus alkoholiskos dzērienus un cigaretes, informēja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina.

Apsūdzēte ir Sergejs Tokmačovs, Sergejs Puķe, Dzintars Buks, Danata Gorodecka, Tatjana Rokitina, Rihards Bumbieris un Anna Leitmane.

Personu grupa bez tiesiska pamata pieprasīja cietušajiem, piemēram, atdot tiem pienākošos sociālos pabalstus, algu. Dažiem cietušajiem tika prasīts atdot ķīlā personai piederošu pasi un bankas maksājumu karti. Cietušie regulāri vesti uz banku, lai tie noņemtu visus savus ienākumus un atdotu tos apsūdzētajiem. Atsevišķos gadījumos apsūdzētie nelikumīgi izmantoja cietušo bankas kartes.

Saistītie raksti

Vairākas cietušās personas tika nolaupītas, lietojot vardarbību un draudus. Personu grupa ilgstoši un vairākkārt atņēma personām iespēju brīvi noteikt savu atrašanās vietu. Dažiem no cietušajiem izdevās aizmukt no pāridarītājiem, taču apsūdzētie viņus uzmeklēja un atveda atpakaļ uz nekustamo īpašumu Jelgavas novada Līvbērzes pagastā.

Personu grupa izdarīja cilvēku tirdzniecību.

Noziedzīgie nodarījumi īstenoti sākot no 2013. gada līdz 2016. gada jūlija otrajai pusei. Par prettiesiskiem atzīti 33 noziedzīgi nodarījumi. Krimināllietā par cietušām oficiāli atzītas 13 personas. Deviņas personas nevēlējās, lai tās atzīst par cietušām personām.

Aplēsts, ka kopumā cietušajām personām nodarīts mantiskais kaitējums gandrīz 40 000 eiro apmērā.

LA.lv